„Na svazích máme dvacet až čtyřicet centimetrů sněhu. I když jsou už některá místa vydřená, během víkendu budeme zcela určitě v provozu. Fungovat bychom měli ještě i příští týden. Lyžaři ocení, že jsme už zavedli mimosezonní ceny, které jsou výhodné. U celodenního lyžování dělá úspora devadesát, u tříhodinového třicet korun," sdělila včera Deníku pokladní areálu Jitka Kaděrková s tím, že návštěvníci mohou využít sjezdovku se čtyřsedačkovým vlekem, ale i kotvu na jihu a dětský lyžařský park. Zalyžovat si lze i v areálu v Mezivodí, případně v lyžařském středisku P.O.M.A. v Malenovicích.

Lyžařský areál v Palkovicích byl v provozu po celé jarní prázdniny. Momentálně se lyžuje už jen na velké sjezdovce, kde nyní leží až čtyřiceticentimetrová sněhová vrstva. Zrušeno už ale bylo večerní lyžování. Pro nepříznivé sněhové podmínky je už uzavřen Ski areál Opálená ve Pstruží, stejně je na tom i Kocianka v Čeladné, nelyžuje se už ani v areálech Přelač v Horní Lomné a Severka Velký Polom v Dolní Lomné, Na Staškově v Malenovicích, Radegast Sihly v Krásné a v Řece. Včerejším dnem skončila sezona v Bukovci. „O víkendu už nejezdíme," potvrdila včerejší rozhodnutí jedna ze zaměstnankyň střediska. Původně se mělo jezdit až do neděle, ale nedostatek sněhu v horní části sjezdovky a nezájem lyžařů tento plán uspíšil. „Moc lyžařů už nechodilo. Dole je sice třicet až čtyřicet centimetrů sněhu, ale místy je ho málo a nahoře byl jen zúžený pás," popsala.

Krátká sezona se chýlí ke konci i na Javorovém vrchu. „Nějaký sníh tady je, ale nevypadá to úplně růžově. Pokud do soboty nenapadne alespoň patnáct centimetrů, tak určitě nepojedeme," naznačil provozní turistického areálu Karel Ludvík. „Předpověď hlásí sněžení, mělo by napadnout tak pět centimetrů, ale zatím se nic neděje," konstatoval včera dopoledne. V Mostech u Jablunkova skončí lyžařská sezona téměř jistě 13. března. „Předpokládáme, že to v neděli ukončíme. V provozu je jeden vlek. Nějaký sníh ještě máme, chceme ještě jezdit o víkendu. Počasí moc nepřeje, o lyžování už ani není zájem. Tržby jsou oproti nákladům opravdu zanedbatelné. Chválabohu přišly ty poslední mrazy, díky kterým se podařilo sezonu prodloužit o dva týdny," shrnul šéf areálu Jaroslav Bojko. V Mostech lyžují nepřetržitě od 5. ledna, což podle Bojka bylo letos maximum možného.