Mezi lyžaři dnes byli i turisté z Francie, kterým učarovaly Beskydy. „V Mostech u Jablunkova jsme už poněkolikáté, přijedeme na slavný Gorolský ples a zůstane i pár dní na lyže. Beskydy jsou velmi malebné, mají úplně jiný charakter než naše hory. I místní lidé jsou k nám velmi vstřícní a přátelští. Lyžovačky si užíváme, jezdíme i na bobech. Zdejší hory se sice nedají srovnat s Alpami, ale je to tu jiné,“ líčí své dojmy z podhůří Beskyd Pierre Terrerin z Paříže.

Po lyžovačce se těší na krojovaný ples. Přivezl si dokonce svůj kroj.

„I ve Francii máme lidové zábavy, ale takový ples, to je opravdu akce, kde se sejdou horalé z různých koutů Evropy, hrají společně na lidové nástroje a snaží se nají společné melodie a notu. Je to událost, na kterou se nedá zapomenout. Proto sem z Paříže pravidelně létáme,“ vysvětlila jeho žena Sylvie.

Pracovníci Ski areálu opět poslední čtyři noci foukali umělý sníh a na sjezdovce je souvislá vrstva 70 cm sněhové pokrývky. Také teplota je ideální, protože se pohybuje jen půl stupně pod nulou, je bezvětří. „Velký zájem máme o lyžařské školky. Připravili jsme pro děti různé zdokonalovací programy,“ řekla instruktorka lyžování Dorota Martynková.