Provozovatelé lyžařských areálů však zatím zůstávají v klidu a věří, že minimálně po Vánocích se vleky opět rozjedou. V tu dobu očekávají první větší návštěvu lyžařů.
Jediným místem, kde se navzdory nepříznivému počasí lyžovalo už o víkendu, byly Pustevny. „V neděli jsme pokusně rozjeli jeden vlek, lyžaři ho mohli využívat zdarma. V pondělí už chceme zprovoznit Lokomotivu i vlek pod Šumnou,“ informoval Jan Mikeska z rožnovského sportovního klubu Skialpin. Na vrcholcích masívu Radhoště leží slabá vrstva přírodního sněhu, jejíž výše se podle míst pohybuje mezi pěti a patnácti centimetry.

Slušná vrstva technického sněhu se stále drží na severním svahu areálu V Sedle na Soláni. „Meteorologové hlásí ochlazení, takže povrch chceme zatím pošetřit. Lyžování zahájíme až pětadvacátého,“ uvedl provozovatel areálu Marek Cimala. Dodal, že koncem týdne by rádi, alespoň z části, zprovoznili i vlek v Karolince. Mimo provoz jsou zatím vleky v Javorníkách. Podle informací ze Ski areálu Kohútka jsou sněžná děla připravena k okamžitému spuštění, jen co teploty poklesnou.