Také ve Velkých Karlovicích se vlekařům díky mrazivému počasí podařilo dostatečně zasněžit sjezdovou trať Razula i Horal. „Obě sjezdovky budou o Vánocích v provozu,“ sdělil šéf tamních vlekařů Leo Bača. Dokonalé lyžařské podmínky panují také na Soláni. „Už dnes pojede severní strana a dětské lano. Na víkend bychom rádi zprovoznili i jižní sjezdovku,“ hlásil z areálu V Sedle Marek Cimala.

Kromě Štědrého dne tam vleky pojedou denně. Na Štěpána navíc na Soláni připravují velkou zimní akci pro děti, kterou bude moderovat zpěvačka Heidi Janků. Lyžuje se také na Kohútce v Javorníkách, kde je v provozu vlek Malá Kohútka. Přesto, že sněhu na horách je kromě sjezdovek stále málo, nejsou bez šancí ani běžkaři. „V dobrém stavu je úsek z Kasáren po Malý Javorník. Dále směrem k Portáši už se na trati objevují kameny,“ upozornil Karel Palička ze stanice Horské služby na Kohútce.

Upravené stopy slibují běžkařům i na Pustevnách. Dobré sněhové podmínky jsou na Bílé. V provozu je Lyžařský areál Bílá, kde je podle informací jeho provozovatelů 30 cm sněhu a lyžuje se na sjezdovkách č. 1 a 3. Ještě více sněhu - 80 cm - je v Bílé-Mezivodí, kde se lyžuje přes celé svátky. V Krásné pod Lysou horou jsou v provozu střediska Sihly (40 cm sněhu) a Zlatník (25 cm). Naopak na Lyse hoře, byť je tam 53 cm sněhu, se podle informací na www.lysahora.cz v úterý nelyžovat nebude a vlek se tam rozjede až ve středu.

Lyžuje se také v lyžařském centru Kempaland Bukovec na Jablunkovsku, kde je 60 cm sněhu, dále v Palkovicích (60 cm), v provozu je lyžařský areál Kociánka-Čeladná (15 cm), lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné (40 cm) nebo SKI areál v Mostech u Jablunkova (60 cm). Teprve od zítřka se má být podle informací provozovatele rozjet vlek na Třeštíku (25 cm). Ani zítra by neměl být v provozu lyžařský areál Prelač v Horní Lomné, kde je jen okolo 5 cm sněhu, a také skiareály Opalená-Pstruží (5 cm) a Hrádek ve Slezsku (5 cm). Uzavřený zůstává i Skiareál MSA Gruň.

Informace jsme získali z internetových stránek provozovatelů lyžařských areálů a ze stránky www.infocesko.cz.