Ačkoliv jaro oficiálně začalo, na horách prozatím změně ročního období nic nenasvědčuje a lyžaři tedy prozatím svá rychlá prkna schovávat nemusejí. Na většině míst se stále ještě mohou radovat z půlmetrových až metrových závějí sněhu.

Sněhovým rekordmanem je ovšem Lysá hora, kterou nyní zahaluje přes dva a půl metru sněhu. Sjezdovka na jižním svahu je v provozu vždy o víkendu a na své si v okolí nejvyšší hory Beskyd přijdou i běžkaři. Lysohorská běžkařská magistrála je strojově upravena v úseku Lysá hora – Zimný – Ivančena – Albínovo náměstí. Z úseku mezi Malenovickým kotlem a Hutěmi byly odstraněny veškeré popadané stromy. Běžkaži by však měli být velmi opatrní ve vrcholové části Lysé hory, kde se vytvářejí sněhové závěje a převisy.

Skvělé podmínky pro lyžaře nabízí například také Lyžařské středisko Třeštík, odkud vlekaři hlásí upravenou sjezdovku se 120 centimetry prachového sněhu, z toho dvacet centimetrů v posledních dnech čerstvě připadlo. Metrovou pokrývkou přírodního sněhu se může pochlubit i Lyžařský vlek Visalaje. Zdejší dva vleky však bývají v provozu už jen o víkendu. Metr přírodního a technického sněhu nabízí lyžařský areál Ski akademie Mezivodí a 90 centimetrů mají v lyžařském areálu Ski MSA Gruň.

Lyžařům, kteří dávají přednost čistě přírodnímu sněhu, se asi bude líbit v Lyžařském areálu Kocianka v Čeladné. Svahy tu pokrývá 70 centimetrů čistě přírodního sněhu. „Před víkendem jsme opět perfektně upravili svah, na který v posledních dnech napadlo dvacet centimetrů nového sněhu. Na lyžaře tu čeká jedna z posledních krásných lyžovaček v letošní sezóně,“ pověděl Jiří Vala z Lyžařského klubu Kocianka Ostrava. Vlekaři tu také na konci sezóny zlevnili jízdné. „Lyžujeme bez front už jen za 150 korun na celý den,“ prozradil provozovatel. Dodal, v provozu je na Kociance opět i skikrosová trať.

Většina ostatních lyžařských středisek na Frýdecko-Místecku a Třinecku hlásí okolo padesáti centimetrů sněhu. Znovu v provozu jsou nyní i níže položené sjezdovky Opálená Pstruží, kde mají 45 centimetrů sněhu a Lyžování za domem v Palkovicích, kde na svahu leží okolo dvaceti centimetrů sněhu.

Celá řada areálů už nyní nabízí i výrazné mimosezonní slevy. „Zveme všechny na lyžování s třicetiprocen­tními slevami. Na sjezdovkách máme pořád ještě 50 až 60 centimetrů přírodního a technického sněhu a v provozu dva vleky,“ ujistil provozovatel Lyžařského areálu Kempaland Bukovec Jiří Heczko. Pozadu se slevami však nezůstávají například ani Ski areál Mosty, Ski Malenovice, lyžařský areál Ski Bílá, Ski areál Řeka, lyžařský areál Severka – Velký Polom v Dolní Lomné a další.