Například na svazích v Mostech u Jablunkova leží v průměru sedmdesát centimetrů sněhu.

„V provozu už jsou všechny tři sjezdovky a také lyžařská škola s instruktorem,“ řekla včera Vanda Martynková z mosteckého skiareálu, který tradičně nabízí i večerní lyžování. Na své si přijdou rovněž běžkaři mohou se vydat směrem na tunel, Studeničné, Gírovou, Hrčavu a na běžecký okruh. Podle Martynkové je připravena i běžecká stopa směrem na Jablunkov.

Od třiceti do padesáti centimetrů sněhu leží v areálu Opálená Pstruží.

„Je to kombinace přírodního a technického sněhu. V posledních dnech jsou podmínky nádherné, je krásná zima,“ prohlásil provozovatel Petr Mikeska. V provozu jsou oba vleky, Mikeska navíc chystá další novinku. „Finišujeme se snowparkem. Slavnostní otevření sice bude až příští sobotu, ale díky brigádníkům a nadšencům je k dispozici už tento víkend,“ naznačil.

Lyžuje se denně a také zde mohou zájemci přijít ve večerních hodinách.

V Řece o víkendu funguje modrá, tedy kratší sjezdovka, kde je čtyřicet centimetrů sněhu.

Spodní část červené sjezdovky, která patří k nejdelším a nejprudším v Beskydech, naopak čelila oblevě. „Nahoře je asi metr přírodního sněhu, ale ve čtvrtek tady tři hodiny pršelo, takže nejsme schopni ji pustit,“ řekl Deníku provozovatel areálu Jan Cienciala.

Podobná situace je i na Javorovém vrchu. V provozu je třísetmetrová modrá sjezdovka, ale vlek na červené sjezdovce, která má 750 metrů, stojí.

„Snad pojede příští víkend,“ řekla včera jedna z pracovnic turistické chaty. Dodala, že jsou upraveny všechny běžecké trasy, a zájemci se tak mohou vydat i na Slavíč a na Ostrý.

Nejméně půl metru sněhu čeká na lyžaře a snowboardisty v Bílé, Starých Hamrech, Horní Lomné, v Malenovicích či v bukoveckém Kempalandu. Dostatek sněhu mají i areály Kocianka v Čeladné a Sviňorky v Morávce. Částečně je v provozu palkovický lyžařský areál nedaleko Frýdku- -Místku, který patří k nejníže položeným střediskům v okrese.