Epidemiologická situace způsobená koronavirem se neustále vyvíjí a mění. Radní města se na ně snaží aktuálně reagovat a včera rozhodli o dalším preventivním opatření, a to celkovém zrušení úředních hodin. Toto opatření bude trvat do odvolání. Občané nebudou vpuštění do budov magistrátu. 

Situace v obchodech během celostátní karantény v Česku.
PODÍVEJTE SE: Jak se nakupuje v karanténě. Paní prodavačky, děkujeme!

Vstup do budov magistrátu, bude možný jen v neodkladných případech, a to na základě předchozího telefonického objednání.

Výjimkou jsou předvolané osoby ke správnímu řízení, objednaní a pozvaní občané a také občané, kteří si do pátku 13. března rezervovali termín pro vyřízení dokladů nebo registraci vozidel elektronicky, tedy prostřednictvím rezervačního sytému. 

Radnice ve Frýdku-Místku dostala darem 100 respirátorů.
Muž přijel na magistrát a daroval Frýdku-Místku 100 respirátorů

Rezervační systém pro vyřízení dokladů a registraci vozidel je nyní až do odvolání zablokován, tudíž nové rezervace nebudou možné.

Občané mohou pro komunikaci s úředníky a zaměstnanci Magistrátu města Frýdku-Místku volit telefonické a e-mailové spojení.

Svůj provoz a úřední hodiny omezí i Magistrát města Třince, který bude až do odvolání v úterý, čtvrtky a pátky pro veřejnost uzavřen. Občany, kteří mají na tyto dny dohodnutou schůzku, si odpovědný zaměstnanec vyzvedne u vchodu do budovy. „Úřední hodiny v pondělí a středy zůstávají zatím nezměněny, ale apelujeme na občany, kteří nemají k vyřízení důležité záležitosti, aby svou návštěvu úřadu zvážili a raději vše vyřizovali telefonicky nebo e-mailem,“ vyzvala tajemnice magistrátu Jana Fojcik Gawlasová. 

Primátorka města Třinec Věra Palkovská.
Třinecké desatero jak předejít nákaze vydala primátorka Palkovská

Až do odvolání uzavřela své kontaktní místo na třineckém magistrátu i Okresní správa sociálního zabezpečení. Úřední hodiny kontaktního místa hřbitovní správy na magistrátu jsou shodné s provozem magistrátu, v ostatní dny v nezbytných případech jako je vyřízení pohřbů, je návštěva možná na základě telefonické dohody s příslušným zaměstnancem hřbitovní správy. 

Online reportáž