Díky projektu Elektromobilita, do něhož je Třinec zapojen od roku 2014, zapůjčila městu auto na nadcházející čtyři roky společnost ČEZ. Jedná se o třetí typ auta na elektrický pohon, které pracovníci magistrátu vyzkouší.

„Elektromobil poskytnutý společností ČEZ využíváme ke služebním jízdám už několik let k naší plné spokojenosti. Dlouhodobě podporujeme čistou mobilitu a každý krok směrem k ekologii je důležitý. Třinci se hodně ulevilo po spuštění obchvatu, v městské hromadné dopravě jezdí deset elektrobusů a krok po kroku pokračujeme dál,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

Elektromobily se vyznačují nižšími provozními náklady, jsou šetrné k životnímu prostředí, neprodukují  emise a nehlučí. VW eGolf má na jedno dobití dojezd zhruba 280 kilometrů a bude stejně jako doposud určen především pro jízdy po městě, do příměstských částí a spádových obcí. Elektromobil nejčastěji využívají k místním šetřením především odbor dopravy a odbor životního prostředí a zemědělství.

V Třinci mohou řidiči elektromobilů využívat čtyři veřejné dobíjecí stanice, mezi nimi i jeden stojan pro rychlé nabití. Rychlodobíjecí stanice je od září na točně autobusů MHD na Kamionce, dvě klasické dobíjecí stanice fungují na Sosně u nemocnice a jedna u magistrátu v Jablunkovské ulici.

Policistka odešla od soudu s podmíněným trestem a zákazem práce u policie.
Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu
S pracemi na zhruba tři sta metrů dlouhém úseku dálnice D47 začali v těchto dnech pracovníci stavební firmy Colas.
ŘSD odstartovalo provizorní opravu vlnící se dálnice, čeká se na soud o miliardy
Uzavřená Kvapilova ulice v Místku.
Obchvat a dopravní omezení v Místku