Vše podstatné se odehrálo letos na jaře. Přítel napálené ženy Daniel Křenek redakci popsal, že šéf FM Reality se nabídl, že zprostředkuje prodej garsonky a zajistí nákup většího bytu. Rezervační smlouva byla sepsána 7. května.

Zhruba o měsíc později si však žena v Deníku přečetla, že realitka má problémy, a ihned se rozhodla smlouvu předčasně ukončit. To se prý stalo 12. června poté, co si Červíka doslova „odchytila“. Makléř měl zálohu vrátit do tří dnů, to však neudělal. Křenek upozornil, že Červík s věřitelkou komunikuje pouze přes SMS zprávy. - více zde: Žena nemá tři sta tisíc, makléř o problémech neví

Roman Červík nejdříve prohlásil, že se k tvrzení vyjádří až v pondělí 28. září. Počátkem tohoto týdne ale zaslal redakci e-mail, v němž trvá na tom, že ujednaný obchod se uskuteční. „Klientka uzavřela s realitní kanceláří standardní rezervační smlouvu, kde se zavázala, že uzavře kupní smlouvu na byt. Po přečtení článku v Deníku tento obchod odmítla dokončit,“ potvrdil Roman Červík.

Červík: Chceme i úhradu pokut

„Nejednalo se pouze o koupi bytu, ale i prodej jejího bytu, na který měla realitní kancelář také kupce. Nevidím důvod, proč by realitní kancelář měla přistoupit na ukončení těchto rozjednaných obchodů. Celá věc se tímto dostane k soudu. Tuto záležitost jsme předali právníkovi a budeme vyžadovat úhradu či zápočet pokut, které jsou uvedeny ve smlouvách, ať už v rezervační nebo zprostředkova­telské,“ tvrdí majitel FM Reality.

Napálená klientka žije v Praze, pochází však z Frýdku-Místku. K záležitosti se už nechtěla vyjadřovat, nicméně naznačila, že kroku Romana Červíka, na něhož 22. června podala trestní oznámení, nerozumí.