Jedná se o jednu z největších investic letošního roku v Třinci. V rámci rekonstrukce dojde k rozšíření komunikace směrem k parku, přibudou podélná parkovací stání a chodník dostane nový povrch.

„Rekonstruovat tuto ulici je potřeba jako sůl a lidé na to už netrpělivě čekají. I když nám koronavirus ukousne hodně finančních prostředků z rozpočtu města a určitě budeme přemýšlet o zbytných a nezbytných investicích, velké investiční akce jedou dál a mezi nimi i tato. Modernizace s sebou dočasně přinese určité nepohodlí a dopravní omezení, proto prosíme občany o pochopení, trpělivost a zvýšenou opatrnost. Na druhou stranu se těšíme na to, že se touto rekonstrukcí zvýší komfort a bezpečnost pro řidiče i pěší,“ dodala primátorka Věra Palkovská.

Malá Jablunkovská se začíná opravovat.Zdroj: Archiv města Třince

Rekonstrukce bude rozdělena na dvě etapy a oprav se dočká i přilehlý chodník včetně chodníčků k obytným domům. Starý povrch chodníků nahradí zámková dlažba.

Novinkou budou i podzemní polozapuštěné kontejnery a po ukončení stavebních prací bude upravena vegetace a vysazena nová zeleň. První etapa rekonstrukce začne od ulice Okružní po Nerudovu, druhá etapa pak bude pokračovat v úseku od Nerudovy po napojení na ulici Jablunkovskou.