Dívka se dokonce účastní i soutěží. „Jedná se o kresby a malby," prozradila Deníku Zuzana Ondrušíková, která s malováním začala už odmalička.

„Vedla mě k tomu mamka, která se malování také hodně věnuje. Vlastně celá rodina. Od páté třídy jsem začala chodit na frýdecko-místeckou základní uměleckou školu, od té doby mě to moc baví," doplnila dívka, která se na podzim zúčastnila výtvarné soutěže, na které byl tématem holocaust a druhá světová válka. „Na vyhodnocení jsem pak jela do Polska, kde jsem skončila v první padesátce. O téhle soutěži mně paní učitelka řekla v říjnu. Zpracování mohlo být uhlem nebo tužkou, po měsíci jsem se pak dozvěděla výsledky," řekla Zuzana Ondrušíková, jež při soutěži trému neměla.

„Spíše jsem byla ráda, že jsem mohla soutěžit, že jsem dostala šanci se zvýraznit, něco dokázat," doplnila Zuzana Ondrušíková s tím, že tohle byla její první „větší" soutěž. „Ostatní byly menší," usmála se.

Zuzana Ondrušíková nyní končí základní školu. „Půjdu studovat grafiku a počítačovou grafiku do Ostravy na střední uměleckou školu. Malování je mým koníčkem, ale všechno to do sebe zapadá," prozradila dívka, která ráda maluje abstrakci „přímo z hlavy". „Při konkrétních věcech není člověk tak nějak volný, je svázaný. Například naposledy jsem malovala hlavu. Udělala jsem obraz do modra, byla to abstrakce, ale zároveň i konkrétní," vysvětlila Zuzana Ondrušíková, pro kterou je malování relaxem. „Hodně mně to pomáhá, když mám nějaký problém a necítím se dobře. Malování mě pak uklidní. Ráda maluji na jaře a v létě, kdy je všechno barevné. V zimě člověk musí malovat doma, protože venku by mně byla zima," usmála se mladá malířka.

Jejím snem je se v tomhle oboru prosadit. „To je můj velký sen. Co se týče grafiky, tak tam se dělají billboardy, webové stránky. Když se mi podaří udělat něco pro nějakou firmu, co by pak viselo na stěně velkého baráku, to by se mně líbilo," zamyslela se Zuzana Ondrušíková, kterou nyní čeká výstava prací, které dělala pro přijímací zkoušky na školu v Ostravě. „Bude to ve frýdecko-místecké základní umělecké škole obor hudební výchova. Výstavu lidé uvidí během prvního červnového týdne," uzavřela dívka.