Restaurace U Čendy, kde se akce konala, praskala ve švech. Podle pořadatelů se zde něco podobného konalo vůbec poprvé v historii. „Už jsme tady měli opravdu hodně akcí, ale tohoto typu je skutečně první. Proto si ji nenechalo ujít takových sto lidí. Podmínkou, aby se dostali dovnitř, nebylo jen zaplacení vstupného, ale každý musel mít na sobě masku,“ usmíval se jeden ze spolupořadatelů bálu Radim Pobuda.

Na tanečním parketu se to hemžilo různými postavami. Například nechyběl Zorro mstitel, některé dámy byly převlečeny za kočky, narazit jste mohli i na kaplana – a z jeskyní dokonce dorazili i pravěcí lidé. „Ti také vyhráli soutěž o nejlepší masky. Porotu jsme tu neměli. Každý napsal na lístek masku, která se mu nejvíce líbila. Hodnotily se i jiné věci, třeba jak kdo tancoval. Nakonec právem zvítězili manželé Ludvíkovi. Dostali za to šampaňské,“ prozradil Radim Pobuda.

Účastníci se dobře bavili. K poslechu a k tanci jim až do ranních hodin hhrála skupina Beskyd. Nescházela ani tombola. Ples uspořádal Osadní výbor Hodoňovice, místní hasiči a Čendaspolek. „Další akce se zde bude konat za čtrnáct dnů. Půjde o tradiční chování basy,“ pozval s předstihem Pobuda.