„Mikulášská nadílka byla v pondělí pro děti nižších ročníků. Starší děti si nadílky užili již v pátek, kdy k nám dorazili žáci druhého stupně 9. ZŠ ve Frýdku. Jednalo se většinou o žáky, kteří kdysi navštěvovali zdejším mateřskou školu,“ vysvětlila Renata Hrušková z Pohádky s tím, že školáci si pro malé děti připravili bohatý program. „Byli jsme překvapení, jak děti měly svůj program propracovaný, nechyběly ani soutěže. Naše mateřská škola se zmíněnou základní školou dlouhodobě spolupracuje a připravujeme i další společné akce,“ dodala Hrušková.

V pondělí se z Mikuláše těšili ve školce ti nejmenší. „Většinou jsme se za Mikuláše, čerta a anděla převlékali my. Letos se nám rodiče nabídli, že tuto záležitost si vezmou na starost oni. Díky sponzorům pak děti dostaly opravdu bohaté dárečky. Jsme rádi, že se nám podařilo sponzory oslovit a vyšli nám vstříc. Věřím, že tomu tak bude i v budoucnu,“ prozradila Hrušková. Mateřská škola Pohádka má dvě pracoviště, na Gogolově ulici navštěvuje školku 140 dětí, na Třanovského ulici pak do Pohádky dochází 168 dětí.

Letošní rok je v Pohádce zaměřen na zdraví. „Tomuto tématu podřizujeme všechny aktivity. Navštívili jsme zdravotní středisko, lékárny, chystáme se na veterinu, na dětské oddělení frýdecko-místecké nemocnice podobně. Do školky zavítaly zástupkyně zdravotní pojišťovny, které děti seznámily se zdravým čištěním zoubků. Jiná zdravotní pojišťovna nám věnovala naučná tématická pexesa,“ vypočetla Hrušková. „Navštívili jsme s dětmi prodejnu zdravé výživy, do které si nyní rodiče nacházejí cestičku se svými dětmi. Ve větší míře jsme sportovali, sportujeme, pořádáme soutěživá dopoledne na školní zahradě, či hřišti u 5. a 9. ZŠ ve Frýdku,“ uzavřela Hrušková s tím, že když se opravdu jedná o rok plný zdraví, byly netradiční i letošní mikulášské balíčky.