„Rekonstrukce mateřské školy musela nastat, protože stav budovy už nevyhovoval hygienickým podmínkám. A také prostorově už školka nestačila,“ řekl starosta Bocanovic Martin Paduch.

Jasným důkazem, že se k rekonstrukci budovy muselo přistoupit, byla také střecha, která byla na spadnutí. Od září už budou děti chodit do nové školky. „Práce musí být hotové do konce prázdnin. Nyní sice nastaly nějaké komplikace kvůli pracím, kterých je víc, než jsme očekávali, ale bohužel, termín se splnit musí,“ upřesnil Paduch.

V nové budově bude vše úplně předěláno. Například kuchyň s jídelnou bude zvlášť. Doteď se jídelna nacházela v herně. Jinak se také bude chodit do šaten, přibude i výtah.

„Bude to multifunkční budova. Ve druhém patře se budou nacházet prostory pro obecní úřad. Díky výtahu bude budova bezbariérová. Kuchyň společně s jídelnou bude mít nové vybavení, stejně tak herna pro děti,“ dodal Paduch.

Investice se vyšplhají na částku necelých 19 milionů korun. „Velkou část z finančních prostředků pokryjí státní a krajské prostředky. Na zbývající částku si musíme vzít úvěr,“ uvedl Paduch.

Školku nyní navštěvuje dvacet dětí. Náhradní prostory mají dočasně vytvořeny v místním kulturním domě.

Ilustrační foto.
Ve školní jídelně se vyskytla žloutenka