„Po čtyřleté pauze nás Střední zdravotnická škola oslovila s prosbou umožnit studentkám složit praktickou maturitní zkoušku v naší nemocnici,“ řekla hlavní sestra Šárka Panáková. „Takové prosbě jsme rádi vyhověli. Studentky k nám chodí na praxi už během roku a mnohé z nich jsou opravdu šikovné. Sice se teprve učí pečovat o pacienty, ale i pod odborným dozorem zastanou velký kus práce. A pacienti je mají rádi,“ dodala vrchní sestra.

Maturitní zkouška v nemocnici se skládá z praktické části, kdy mají studentky za úkol předvést ošetřovatelskou péči. Většinou jde o ranní toaletu, odběry, převazy a podávání léčiv. Vše samozřejmě probíhá pod odborným dohledem. Následuje ústní zkouška, kdy studentky obhajují svou práci.

„Spolupráce se Střední zdravotnickou školou je oboustranně výhodná. Škola může svým studentům zajistit kvalitní praxi, pro nás je zase výhodné poznat budoucí sestřičky už během studia. Můžeme odhadnout, která z nich bude v budoucnu posilou našeho ošetřovatelského týmu,“ hodnotí výhody Šárka Panáková.