Na stezkách lze poznat místa všeobecně známá, ale i zákoutí, která doporučují členové spolku Beskydhost.

Letos na turisty, kromě každoroční soutěže o hodnotné ceny za odpovědi do kvízu, čeká novinka. Za razítka, posbíraná cestou po jednotlivých stezkách, mohou lidé dostat odměnu. Na každé z šesti tras mají členové Beskydhostu připraveny tři až šest razítek.

Podolánky, Plucnarka, Čeladná.
Řidiči v beskydských Podolánkách nerespektují zákaz, jezdí do přírody

Razítka se dávají na zadní stranu mapy na místo pro ně určené a je nezbytné si poznačit i správnou odpověď na otázku na každé ceduli se zvířátkem, kterou je třeba zadat v soutěžním formuláři. 

Dřevěné známky, Po medvědích tlapkách.Zdroj: Vít Březina

„Až lidé získají všechna razítka na stezce jedné barvy, mohou za ně získat suvenýr. Ten má podobu dřevěné známky v podobě  medvídka v dané barvě. Na druhé straně známky je vyobrazeno zvířátko – maskot, který je cestou provázel na cedulích. Po prokázání kompletní sbírky razítek obdrží lidé tuto známku v infocentrech v Ostravici, Čeladné nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí,“ vysvětlil Vít Březina z Beskydhostu.

Po medvědích tlapkách, Čapí stezka, Malenovice, Frýdlant nad Ostravicí
PODÍVEJTE SE: Kouzlo Beskyd trochu jinak. Po medvědích tlapkách to zvládne každý

Počet známek je omezený, proto se doporučuje vyrazit na lov razítek, co nejdříve. Sběratelé, kteří budou mít všechna razítka a známky si mohou vyrobit náhrdelník, který se bude vyjímat na hrudi každého turisty.

Více informací o trasách a sbírání razítek je uvedeno na webových stránkách www.pomedvedichtlapkach.cz.