Bufet krevní centrum 

„Krevní centrum …“ zareagovala většina oslovených – ať na ulicích nebo přímo u stolů – na dotaz, kde se dá ve Frýdku-Místku nejlaciněji a přitom i slušně najíst. Myslela přitom Buffet v budově centra na třídě T. G. Masaryka. Jeho vedoucí prozradila, že jídla nabízejí už od osmadevadesáti korun. Plus patnáct korun za polévku, která se podává pouze k menu. „Ale děláme i lososa nebo kachnu, které už vyjdou dráž,“ poznamenala pro Deník paní Andrea.

Záchranáři ZZS MSK ve středu 30. srpna na frýdecko-místecké základně ocenili za poskytnutí pomoci osmiletého Vojtu a jeho maminku.
Osmiletý Vojta s maminkou pomohli ženě, která zkolabovala ve Frýdku-Místku

Buffet v Krevním centru otevřela ve Frýdku-Místku firma Slezské uzeniny z Českého Těšína a kousek níže po Masarykově třídě má ještě další bistro ve své prodejně. „Nabídka a ceny jsou stejné,“ potvrdil personál.

Naobědvat se tady chodí senioři, rodiče s dětmi i lidé pracující ve frýdecko-místeckých firmách a úřadech okolo. Nejčastěji si dávají českou klasiku, 23. srpna bylo například na menu: Kuřecí čtvrtka (s bramborovým salátem či rýží), výpečky se zelím a knedlíkem, jelito nebo jitrnice se zelím a bramborem, vepřová žebra se zelím a knedlíkem.

Příklad menu: zeleninová polévka (15 Kč), kuřecí čtvrtka, rýže (104 Kč)
Adresa: Třída T. G. Masaryka 495
Otevírací doba: pondělí až pátek od 6 do 15 hodinPlatba: hotovost, karty, stravenky
Webové stránky: www.buffetnovysvet.cz/frydek-mistek/

KOI

„Jsme noví a hosté se teprve učí chodit. Denně zatím třicet čtyřicet meníček,“ popisovala pro Deník ukrajinská servírka ve vietnamském podniku KOI ve Starém Městě - přejmenované pizzerii Na fojtství. Ve středu 23. spna zařadil podnik do jídelníčku denní menu podávané od 11 do 14 hodin za 119 korun.

Podle šéfa se pravidelně mění. Předposlední srpnový týden byla na řadě asijská kuchyně (kuřecí se sladkokyselou omáčkou a rýží a vepřové kuličky s omáčkou se žlutého kari a rýží) i česká (smažený sýr a hranolky a grilovaná kuřecí prsa s parmezánem, nudlemi a omáčkou).

Příklad menu: grilovaná kuřecí prsa s parmazánem, nudlemi a omáčkou (+ polévka dle denní nabídky nebo 0,3 deci čepované kofoly k menu) 119 korun
Denní menu: 11 až 14 hodin
Adresa: Jamnická 11, Staré Město
Otevírací doba: pondělí, úterý, středa od 10 do 20, čtvrtek a pátek od 10 do 22, sobota a neděle od 11 do 22 hodin

Bývalá místecká kasárna, srpen 2023.
FOTO: Kasárna Frýdek-Místek. Dnes bydlení pro uprchlíky, v plánu je policie

Restaurace U Hučky

„Ve čtvrtek půjde nejvíce holandský řízek s bramborem a tatarkou a též hovězí guláš s knedlíkem,“ mínila zkušeně obsluha U Hučky mezi Frýdkem a Dobrou. Ceny menu stanovil provozovatel René na 118 korun a nechal se slyšet, že počty prodaných porcí závisí od toho, co se děje v okolí (stavby, pohřby) i toho, co nachystají (španělský ptáček a holandský řízek bývají spolehlivými taháky).

Příklad menu: holandský řízek, brambor, tatarská omáčka 118 Kč
Adresa: Slezská 1967, Frýdek-Místek
Otevírací doba: pondělí až pátek 10.00– 22.00, sobota a neděle 11.00– 22.00 hodin.
Platba: hotovost, karty, stravenky
Webové stránky: www.u-hucky.cz

Polské tradiční uzeniny Pavlíková

„Jasně, česká kuchyně a smažené,“ navázala Kateřina Pavlíková z Polských uzenin na náměstí v Místku. Jejich strategická poloha a 120 korun za hlavní jídlo a polévku se odráží v nabídce patnácti pokrmů a ve sto padesáti až sto osmdesáti vydaných porcích. „Kolem jedné druhé hodiny odpoledne jsme vyprodaní,“ vzkazují z bistra u řeznictví.

Příklad menu: medailonky z panenky s pepřovou omáčkou, rýže nebo hranolky + polévka (kuřecí vývar s rýží nebo z fazolových lusků) zdarma 120 Kč
Adresa: náměstí Svobody 3, Frýdek-Místek
Otevírací doba: pondělí až pátek od 8 do 17:30, sobota od 8 do 11:30
Platba: hotovost, karty, stravenky

Restaurace U císaře

Vedle u sousedů v podloubí v restauraci U císaře vsadili na ještě lacinější (ve Frýdku-Místku nejnižší zjištěné) menu za 116 korun. „Proč to lidem pořád zdražovat,“ odtušil její provozní. Na jídelním lístku byly hned dvě polévky (špenátová a vývar s nudlemi) a pět hlavních jídel z receptů české kuchyně (řízek z vepřové krkovice s bramborem se vyjedl nejdříve).

Příklad menu: vepřový řízek z krkovice, brambor + polévka (vývar s nudlemi nebo špenátová) zdarma 116 Kč
Adresa: náměstí Svobody 1, Frýdek-Místek
Otevírací doba: pondělí až čtvrtek od 10 do 21, pátek a sobota od 10 do 22 hodin
Webové stránky: https://www.facebook.com/people/Restaurace-u-Cisare

Bukovecký Hraničář po osudné bouřce, 30. 8. 2023
Bukovec zachraňuje svůj symbol. Pět set let starý jilm přelomila bouřka

Spice House

Pro milovníky exotiky, ale taky velkých porcí, se pak naskýtá ve Frýdku na třídě T.G.M. zajímavá meníčková příležitost. Indicko-bangladéšská restaurace Spice House zavedla ve svých sklepních prostorách nabídku „all you can eat“, neboli „sněz, co můžeš“ od 11 do 15 hodin za slušných 169 korun. „Kuřecí curry, ostré vindaloo, rajma masala, danshek, jasmínová rýže, mix zeleniny se salátem, chlebové placky naan,“ popisoval kuchař svůj bufet.

Příklad menu: All You Can Eat – Vše, co můžeš sníst z nabídky indické a bangladéšské kuchyně 169 Kč
Polední menu: pondělí až pátek od 11 do 15 hodin
Adresa: třída T.G. Masaryka 1121, Frýdek-Místek
Otevírací doba: pondělí až neděle 11 až 20 hodin
Webové stránky: newspicehouse.in