V rámci oslav 85. výročí povýšení Třince na město pozvala starostka Věra Palkovská seniory na výlet na Javorový vrch, aby si zde společně připomněli toto významné jubileum. Z celkového počtu 137 třineckých pětaosmdesátníků se akce zúčastnilo 29 zájemců, z toho 15 dam.

Skupinu seniorů v doprovodu starostky a vedoucí odboru sociálních věcí Ellen Raszkové dovezl na Javorový vrch elektrobus, který poskytla speciálně pro tuto akci přepravní společnost.

Pro všechny byl výlet příjemným zpestřením a mnozí z nich přiznali, že navštívili Javorový po několika desítkách let. Našli se i takoví, kteří zde podle svých slov nebyli pětapadesát let. „Na Javorovém jsem byla naposledy asi před třiceti lety. To se ještě do chaty vstupovalo jinudy a vypadalo to tu úplně jinak. Mám velkou radost, že se mi podařilo vidět po tolika letech Třinec zvrchu. Už bych se sem ze zdravotních důvodů nemohla podívat," řekla jubilantka Vanda Gryczová a v podobném duchu si výlet pochvalovali i ostatní senioři. „Byl to výborný nápad a osobně pro mě velmi příjemný zážitek. Elektrobusem jsem ještě nejela. Budu mít zas dlouho na co vzpomínat," přidala se další z účastnic Helena Martynková.

Na Javorovém vrchu měli pamětníci příležitost popovídat si nad šálkem kávy se svými vrstevníky, zhlédli i krátký film o Třinci.