Zpravodaj ale zůstane nedotčen. Frýdecko-místečtí zastupitelé schválili návrh rozpočtu na příští rok ve výši jedné miliardy a 115 milionů korun. „Na letošní rok jsme plánovali daňové příjmy ve výši 623 milionů korun. Ve skutečnosti však po poslední šesté změně rozpočtu daňové příjmy města dosáhly pouze 536 milionů korun. Na příští rok rozpočet počítá jen s 512 miliony korun z daňových příjmů,“ vypočítala frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová (ČSSD).

Město se proto snaží uspořit, kde se dá. Všechny příspěvkové organizace města, jako je například společnost Národní dům, všechna školská zařízení, zařízení poskytující sociální služby a podobně, musejí na svých provozních nákladech ušetřit deset až patnáct procent.

Opozice proto také přišla s návrhem, aby město v rámci úspor omezilo vydávání zpravodaje. „Město šetří všude, šetří příspěvkové organizace, jednotlivé odbory magistrátu a menší odměny dostanou i zastupitelé a radní. Proč tedy neušetřit i na vydávání zpravodaje, u něhož je zřejmé, že slouží vyloženě jako politická propaganda,“ navrhoval zastupitel Petr Konůpka (ODS).

„Za vydávání zpravodaje město za rok zaplatí 1,9 milionu korun, přičemž příjmy z inzerce se pohybují kolem 800 tisíc korun. Kdyby zpravodaj rady města nevycházel jednou za čtrnáct dní, ale jen jednou za měsíc, město by ušetřilo kolem šesti set tisíc korun,“ konstatoval zastupitel Dalibor Švejkovský (ODS).

Jeho návrh na omezení periodicity vydávání zpravodaje města však hlasováním neprošel, stejně jako například návrh zastupitele Josefa Vojvodíka (KDU-ČSL) omezit částku určenou v rozpočtu města na pohoštění nebo další návrh Dalibora Švejkovského snížit dotaci pro společnost Sportplex, která provozuje Aquapark Olešná a víceúčelovou sportovní halu.