„V hudebním klubu Stoun se již od roku 2006 konají výchovně vzdělávací besedy a koncerty pro žáky 9. tříd našich základních škol se zaměřením na protidrogovou prevenci a prevenci patologického hráčství neboli gamblerství. Pořádány jsou nenásilnou a zábavnou formou, přičemž jsou prokládány akustickou nebo živou hudbou,“ řekl náměstek primátora Petr Cvik s tím, že cílem těchto akcí je vzbudit v mladých lidech vlastní názor na předkládaná fakta a přimět je k zamyšlení nad tím, zda člověk, který užívá drogy, má originálnější nápady, než ten, který se drogám vyhýbá, a zda člověk, který mačká tlačítka na výherních automatech, zbohatne rychleji než ten, který chodí do práce.

„Na přednáškách vystupují převážně vyléčení narkomani nebo gambleři, kteří se nestydí na rovinu říci, co jejich život v době závislosti obnášel a že na tuto dobu nejsou hrdí,“ doplnil Cvik. Podle něj jsou to přednášky, které v náctiletých vzbuzují zájem, a to se dá pokládat za velký úspěch. „To ovšem není jediný důvod, Klub angažovaných muzikantů se dramaturgicky podílí také na pořádání ve městě čím dál více oblíbenějšího a hojně navštěvovaného Sweetsen festu. Získáním kvalitní techniky může tedy získat i tato open-air akce, kterou město letos podpořilo rekordní částkou 150 tisíc korun,“ doplnil náměstek Cvik, který má školství a kulturu ve své kompetenci.

Hudební klub Stoun získá v tomto roce nové světelné a pódiové vybavení. V příštím roce dostane nové zvukové a dýdžejské vybavení. Město přispěje na pořízení nových reflektorů, scannerů, stroboskopů, efektů, ovladačů, reprodukované soustavy, zesilovačů, crossoverů, mixážních pultů, podia nebo gramofonů částkou jeden milion korun.