"Občané, kteří již zažádali o přidělení bytu v těchto domech zvláštního určení, by měli svou žádost aktualizovat nejpozději do 29. října. Pokud to neudělají, jejich jméno se neobjeví v pořadníku na období od listopadu 2009 do dubna 2010. To ovšem neznamená, že by byli z pořadníku zcela vyřazeni. K tomuto dochází až po dvou neobnovených žádostech," vysvětlila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Dodala, že aktualizace žádostí o přidělení bytu v Penzionu pro seniory a v Domech s pečovatelskou službou v ulicích Sadová, 17. listopadu, Zámecká, a Na Aleji, vyřizuje odbor sociálních služeb, který sídlí v budově magistrátu na Radniční ulici ve Frýdku. Úřední hodiny tu jsou v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a ve čtvrtek od 13 do 15 hodin. Lidé své žádosti vyřídí v kancelářích číslo 107 a 110.

Aktualizace se nevztahuje na žádosti o umístění v Domově pro seniory ve Frýdku-Místku. V říjnu rovněž nejsou přijímány do evidence nové žádosti o přidělení bytu v domech zvláštního určení.