Kdo chce vidět primátorku s koštětem, má nyní jedinečnou příležitost. „Zástupci města a zaměstnanci společnosti ArcelorMittal Frýdek-Místek budou společně aktivně bojovat za čistší město. Příští týden společně uklidí lokality, které sice nejsou v majetku města, ale mnoha lidem slouží jako relaxační a odpočinková zóna,“ prozradila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že lokality v majetku města pravidelně uklízí společnost TS.

Do čela úklidové čety se postaví primátorka města Eva Richtrová (ČSSD) a její náměstek Michal Pobucký (ČSSD). Úklid začíná v pondělí 18. května v 7 hodin na přehradě Olešná u loděnice, která se nachází na palkovické straně. „Primátorka s náměstkem ostatním půjdou příkladem, také oni nafasují pracovní pomůcky. Krátce po sedmé hodině se přesunou do Místku a budou čistit lokalitu kolem břehů řeky Ostravice,“ upřesnila mluvčí.

„Jako jedna z největších firem ve městě máme povinnost přispívat ke zlepšení životního prostředí. Myšlenku zapojit naše zaměstnance do akce Za čistší město svým způsobem odstartovala světová ekonomická krize. Z důvodu poklesu zakázek v podniku ubylo práce. Aby však naši zaměstnanci nezůstali doma, přišli jsme s nápadem zapojit je do aktivní činnosti mimo výrobní haly,“ vysvětlila finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva společnosti ArcelorMittal Frýdek-Místek Marcela Blachová Mikšová.„Při jednání s primátorkou města jsme se pak dohodli na akci pojmenované Za čistší město,“ dodala.

Úklidová akce Za čistší město odstartuje v pondělí 18. května a skončí v pátek 22. května. V období těchto pěti pracovních dnů by postupně měly projít úklidem lokality v okolí přehrady Olešná, v lesích okolo města, na březích řeky Ostravice a na Dlouhé ulici poblíž areálu společnosti. Pracovní směna začne 35 zaměstnancům z vítkovického závodu společnosti ArcelorMittal každý den o půl sedmé ráno. Vybaveni budou ochrannými i pracovními pomůckami. Město pak zajistí svoz kontejnerů a likvidaci sesbíraného odpadu.

„Od vedení firmy ArcelorMittal to byla nečekaná a úžasně vstřícná nabídka, kterou jsme okamžitě přijali. Díky této akci můžeme mít bez větších nákladů uklizené město. Chtěla bych poděkovat nejen finanční ředitelce ArcelorMittalu, ale také řediteli technických služeb, řediteli Frýdecké skládky a vedoucímu odboru životního prostředí magistrátu, kteří se okamžitě zapojili do příprav společného úklidu města a bez jejichž součinnosti bychom se při úklidu neobešli. Doufám, že tuto společnou aktivitu občané města ocení,“ řekla primátorka města Eva Richtrová.