„Zastupitelé Frýdku-Místku uvolnili z rozpočtu města 800 tisíc korun pro sdružení Region Beskydy. Budou z nich spolufinancovány akce uspořádané v rámci 10. výročí Euroregionu Beskydy, jehož je sdružení Region Beskydy členem,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že Region Beskydy už několik let spolupracuje s partnery ze Slovenska a Polska zejména na projektech zaměřených na propagaci cestovního ruchu ve zdejším regionu.

„Region Beskydy připravil například týdenní řezbářské sympozium, které se uskuteční od 11. do 19. června na náměstí Svobody v Místku. Deset řezbářů z Česka a Slovenska bude opracovávat dřevo na téma Kouzlo pohádky v dřevě zakleté. Sochy vzniklé při této akci budou následně umístěny do některého z městských parků nebo školních zahrad. Součástí akce bude také soutěž o nejhezčí hoblinu a výtvarná soutěž pro děti,“ vysvětlila frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová (ČSSD).

„V rámci výročí budou vydány i propagační materiály se zaměřením na sportovní, kulturní a přírodní atraktivity, mezi které Frýdek-Místek rozhodně patří a v neposlední řadě budou pořádány sportovní a kulturní akce, například cyklistický závod euroregionem nebo lehkoatletické závody dětí. Díky poskytnuté dotaci města bude možné všechny plánované aktivity realizovat,“ doplnila primátorka.