„Nejvyšší částku, sto tisíc korun, dostane Tělovýchovná jednota Slezan Frýdek-Místek na pořádání sportovní akce Hornická desítka. Sedmdesát tisíc korun získala Nemocnice ve Frýdku-Místku na akci II. Beskydské pediatrické dny,“ vyjmenovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Padesát tisíc korun pak obdrží i místní asociace školních sportovních klubů na úhradu části výdajů pro účastníky mezinárodního setkání mládeže Evropa – prostor pro život a hry. Stejná částka poputuje také na účet Sportovního klubu Racing Olešná na Mistrovství České republiky amatérských cyklistů. Do třetice dostane od města padesát tisíc korun i Sportovní klub SK K2 jako příspěvek na horolezeckou expedici Libora Uhra K&K Everest – Cho-Oyu 2009, která se podle předpokladu uskuteční letos mezi 22. březnem a 5. červnem.

Příspěvky pak získala i Škola TaekWon-Do ITF JOOMUK Frýdek-Místek, Robin Javorek, Foosballový sportovní klub Frýdek-Místek, Pobeskydský aviatický klub, a také frýdecko- místecká 6. základní škola, která z poskytnutých financí uhradí výdaje spojené s konáním Ekologické konference a mezinárodního setkání žáků pěti států.