Na prodej jsou také prostory galerie, kterou provozuje manželka frýdecko-místeckého náměstka primátorky Ivana Cviková. Město dále prodá jednu z budov Střediska volného času Klíč na ulici Pionýrů a rovněž objekt soukromé školy na ulici Míru nebo také dům na Hluboké ulici, který lidé znají jako Dobrou čajovnu. I přes nemalé výhrady opozice všechny prodeje zastupitelé města nakonec odsouhlasili.

Živá diskuze se mezi zastupiteli na jejich posledním zasedání tento týden strhla zvláště kvůli prodeji nebytových prostor na Zámecké ulici, ve kterých provozuje galerii manželka náměstka primátorky Petra Cvika Ivana. Opozici se nezdálo hlavně to, že jí chce město prodat nebytové prostory v domě spolu s některými pozemky v okolí. Zbytek domu, v němž se nachází dalších jedenáct bytů s pečovatelskou službou, si však město ponechá ve svém vlastnictví. Ivana Cviková městu zaplatí za nebytové prostory částku 10 tisíc korun za metr čtvereční, což je celkem přes 930 tisíc korun. Pozemek u galerie o rozloze 42 metrů čtverečních, který je vhodný k parkování, Ivana Cviková od města koupí zhruba za 1700 korun za metr čtvereční. „Nebudu to komentovat,“ sdělil k tomuto prodeji náměstek primátorky Petr Cvik (ČSSD).

Otázky vzbuzuje i prodej místeckého Komerčního centra, které bylo původně postaveno jako sídlo OV KSČ. Za částku přesahující 21 milionů korun chce část budovy spolu s nádvořím od města koupit společnost Limit Invest, která vlastní i sousední hotel La Rosa. „Prodej se uskuteční po provedení stavebních úprav, které umožní samostatné využívání objektu číslo popisné 1975. Náklady s tím spojené uhradí kupující. Objekt číslo 1975, který byl rekonstruován ze státních dotací a ve kterém se nachází fitcentrum, zůstane ve vlastnictví města,“ sdělila mluvčí města Jana Matějíková. Budoucnost zbytku budovy ale zatím zůstává neobjasněna. Jediný majitel a jednatel firmy Limit Invest Pavel Kupka totiž odcestoval. „Pan Kupka je v zahraničí a vrátí se až příští týden. Do té doby vám nemůžeme poskytnout žádné informace,“ sdělil jeden z jeho zaměstnanců.

Na prodej čeká také Růžový pahorek. „Prodej třípodlažní budovy železobetonové konstrukce s rovnou střechou a nebytovými prostory na Růžovém pahorku bude uskutečněn po jednotkách.V sou­časné době je v prostorách budovy provozována kosmetika, kadeřnictví, bar, občerstvení, sportovní klub a solária. Dva nebytové prostory nyní nejsou pronajaty a budou nabídnuty k prodeji formou licitace,“ konstatovala Jana Matějíková. Město počítá, že za tento objekt získá přes 10 milionů korun.

„Dva objekty na ulici Hluboká si bude moci odkoupit stávající nájemce, který zde provozuje Dobrou čajovnu, a to celkem za 5,6 milionu korun. Současnému nájemci bude prodána také nebytová jednotka, kde je nyní provozována Galerie Langův dům a přilehlý pozemek sloužící jako parkoviště pro dva vozy za cenu přesahující jeden milion korun,“ konstatovala mluvčí.

Bývalou mateřskou školu Na Rybníkem, kde ještě donedávna fungovala chráněná dílna Miroslava Vacka, město prodá současnému nájemci, kterým je firma Bezan, za necelých 7 milionů korun. „Prodej se uskuteční po vydání kolaudačního souhlasu, kterým bude povoleno užívání objektu, popřípadě jeho části k provozování mateřské školy,“ podotkla Jana Matějíková. Dále město prodá stávajícímu nájemci také budovu na ulici Míru, ve které působí soukromá škola Galileo school, a to za 7 milionů korun.

O jednu z budov s číslem 1723 na ulici Pionýrů přijde také Středisko volného času Klíč. Budovu město k prodeji nabídne formou nabídkového licitačního řízení, přičemž nejnižší nabídková cena je stanovena na 5,736 milionu korun. Děti se však nemusejí obávat, že zůstanou bezprizorní. „Středisko volného času Klíč se následně během prázdnin přestěhuje do uvolněného domu po speciální škole v těsné blízkosti 6. základní školy,“ vysvětlila Jana Matějíková. Do dražby půjde rovněž dům na místeckém náměstí Svobody s číslem 48. „Jedná se o třípodlažní budovu s částečným podsklepením, půdou a zděnými konstrukcemi z přelomu 17. a 18. století. Nejnižší nabídková cena je v tomto případě stanovena na 12,3 milionu korun,“ uvedla mluvčí. Za prodej všech těchto nemovitostí by město mohlo celkem utržit až 70 miliónů korun.