V lednu se přitom na mimořádném jednání dohodli, že prozatím pošlou na mládežnický hokej jen čtvrtinu avizovaných peněz. Za rozhodnutím neposkytnout celou částku stály podle vedení magistrátu neurovnané finanční záležitosti uvnitř klubu. Do potíží se hokejový spolek dostal i kvůli soudnímu líčení se společností Pol Agro, ve kterém jde o nezaplacenou dlužnou částku ve výši 1,7 milionu korun.

Krajský soud rozhodl o povinnosti hokejového klubu uhradit tuto sumu, v soudním řízení ohledně platebního rozkazu ale ještě není pravomocně rozhodnuto. Přestože šance na úspěch odvolání proti vydání platebního rozkazu je minimální, zaplatil hokejový klub poplatek 85 tisíc korun. Věcí se tudíž bude zabývat odvolací senát. Hokejový spolek podal už v listopadu trestní oznámení pro podezření ze zpronevěry.

„Zaplatili jsme poplatek, aby soudní spor pokračoval, ale nevěříme v jeho úspěch. Za peníze, které jsem klubu daroval, jsme si koupili jen čas na vyřešení exekuce. Kdybychom peníze nezaplatili, exekuční příkaz by byl pravomocný a skutečně každý den mohl přijít exekutor,“ řekl zastupitel Jaroslav Chýlek, který nově působí ve výkonném výboru klubu. „Cítím oboustrannou vůli od nás i od věřitele, abychom uzavřeli mimosoudní dohodu,“ doplnil Jaroslav Chýlek s tím, že společnost je ochotna akceptovat splátkový kalendář.

Ve Frýdku-Místku vypukl ve středu večer dvanáctý ročník Sweetsen festu. Začal koncertem symfonického orchestru v hale Polárka.Zdroj: Deník/Lukáš Morys

„Jsem přesvědčený, že reálně exekuce na hokejový spolek nehrozí,“ podotkl viceprezident klubu Jiří Volný.

Schválení dotace ale v zastupitelstvu předcházela dlouhá diskuze, někteří zastupitelé měli výhrady, a to i ti za hnutí ANO, které je součástí magistrátní koalice. Většina zastupitelů napříč stranami ale dotaci schválila.