Sloupů pro umístění reklamních zařízení je na území hutnického města hned 2860. Radní rozhodli „o revokaci“ usnesení z poloviny února, které se týkalo záměru pětiletého pronájmu „za jeden kus reklamního panelu“, a rozhodli se změnit formulaci tak, aby příjmy města trochu více pojistili.

Minimum je 300 tisíc za rok

„My jsme vycházeli ze zkušeností z jiných měst. Původní záměr byl vyhlášen za cenu nejvyšší nabídky za jednu reklamní tabuli. Město ale požaduje mít z nájmu nějaký minimální roční příjem. Proto byl původní záměr přepracován do podoby tak, jak je nyní vyhlášen,“ řekla ve středu redakci vedoucí odboru dopravy na třinecké radnici Miriam Hronovská.

„Rada města si sama stanovila v záměru minimální roční příjem 300 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty – bez ohledu na to, kolik reklamních tabulí bude na sloupech umístěno. Město pronajímá sloupy jako celek,“ konstatovala Miriam Hronovská.

Jasno o nájemci bude do poloviny dubna

Pětiletý pronájem by tak měl Třinci vynést nejméně 1,5 milionu korun. Kolik zájemců na nové podmínky přistoupí, bude jasné už v pátek 2. dubna. Komise pro otvírání obálek poté doporučí pořadí nabídek. „Dvanáctého dubna bude rada, kde se o nájemci rozhodne,“ uvedla šéfka odboru dopravy.

Na co peníze půjdou, není zatím jasné. „To je prostě příjem obce, to já nekomentuji,“ řekla Hronovská k dotazu, zda právě její odbor po zimě nutně nepotřebuje více prostředků na opravy výtluků na cestách. - přečtěte si také: Účet za zimu je znám, údržba stála 12,5 milionu