Již tradičně rozkvetou například ve frýdeckém Parku pod zámkem, u magistrátu nebo místecké křižovatce ulic Ostravská a 8. pěšího pluku.

Koncem loňského léta byly založeny také zcela nové záhony na travnaté ploše u křižovatky U Rady, v Komenského sadech pod magistrátem, v parku za Sekerovou vilou na sídlišti Slezská a také v sadech Bedřicha Smetany.

„Park za Sekerovou vilou na sídlišti Slezská ozdobí krokusy v bílé, žluté i fialové barvě. Sady Komenského pod frýdeckým magistrátem rozkvetou žlutými krokusy a žlutočervenými tulipány. V parku u řeky Ostravice, přesněji v Sadech Bedřicha Smetany, budou na jaře kvést bílé a žluté krokusy,“ upřesnila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Nově rozkvete také travnatá plocha u křižovatku U Rady, tedy ulic Opletala a Ostravská v Místku, jsou na ní vysázeny žluto-oranžové tulipány, žluté a bílé narcisy a dominovat záhonu budou oranžové řebčíky neboli lilie biblické.

Výsadba třiceti devíti tisíc cibulovin byla na těchto místech realizována netradičně strojově, tak zvaně nahusto, takže vytvoří barevné rozkvetlé koberce.

Na jaře vykvetou ve městě i další záhony, na kterých jsou již tradičně vysazovány hyacinty, narcisy a tulipány, ale taky macešky nebo sedmikrásky.

Stejně jako v minulosti rozkvetou narcisy na travnatých plochách v Parku pod zámkem nebo na ulici 8. pěšího pluku, kde letos kvetou i krokusy a zakrslé kosatce.