Od 1. května budou cestující do autobusů MHD opět nastupovat pouze předními dveřmi a hradit jízdné (dospělý 10 korun, dítě od 6 do 15 let 5 korun), vyjma držitelů ODISky s kuponem na MHD zdarma.

„Řidiče bude od přímého kontaktu s cestujícím chránit plastová folie. Žádáme proto cestující, aby jízdné hradili prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty, což je rychlé a bezpečné. Cestující mohou platit i v hotovosti, nicméně, v tomto případě by si měli nachystat přesnou částkou, přispějí tak nejen k rychlejšímu odbavení, ale také k omezení kontaktu s řidičem,“ vyzval náměstek primátora Karel Deutscher.

Výsadba stromů na Frýdecké ulici.
Prašná Frýdecká ulice v Třinci se bude zelenat díky projektu města a hutě

Při cestování MHD je i nadále nutné chránit si nos a ústa rouškou nebo šátkem. Doporučeny jsou také rukavice. „Je důležité, aby se cestující v autobusech cítili bezpečně, proto společnost ČSAD, která pro město zajišťuje městskou hromadnou dopravu, autobusy každý den dezinfikuje ozonem,“ uvádí společnost ČSAD Frýdek-Místek.

V návaznosti na uvolnění vládních opatření chce město opět najet na běžné jízdní řády, prozatím se jezdí podle výlukových, které zavedla ČSAD kvůli nedostatku řidičů.

„Od května bychom chtěli dopravu vrátit do normálu, nebo jezdit alespoň v prázdninovém režimu. Lidé se začínají vracet do práce a nechceme mít přeplněné autobusy, to by se pak hygienická opatření, která jsou stále platná, trochu míjela účinkem. Konečné rozhodnutí je ale na dopravci,“ doplnil Deutscher.

Tesaři pracují v Hošťálkové na Vsetínsku na dřevěné konstrukci kostela, který vyhořel v Třinci-Gutech.
Stavbě nového kostela v třineckých Gutech už nic nebrání, i úřad řekl ano