Dosavadního ředitele městské policie Václava Bučka vystřídal Milan Sněhota. Václav Buček na funkci rezignoval na vlastní žádost z osobních důvodů koncem minulého roku a do doby jmenování nového ředitele byl pověřen řízením městské policie. „Nového ředitele městské policie jmenovalo tento týden zastupitelstvo města. Stal se jím Milan Sněhota, který uspěl ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo devět uchazečů,“ konstatovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.
Milan Sněhota pochází z Ostravy. Vystudoval Fakultu bezpečnostního inženýrství VŠB, obor technická bezpečnost osob a majetku. U Městské policie v Ostravě působil šestnáct let, a to převážně ve vedoucích funkcích, začínal tu ovšem „z gruntu“ jako strážník – hlídkař. „Působení ve Frýdku-Místku je pro mě velkou výzvou a věřím, že tu uplatním své dosavadní zkušenosti,“ pověděl Milan Sněhota.
Chtěl by změnit obecné vnímání městské policie, která by měla působit především jako instituce poskytující službu veřejnosti. „Ve městě by měly vzniknout okrsky, kde by občané komunikovali se svým strážníkem – okrskářem. Dále bych se chtěl více zaměřit na projekty prevence kriminality pro děti a mládež. Neméně důležité je také zvyšování profesního vzdělání strážníků a zlepšení jejich fyzické připravenosti,“ nastínil hlavní body své koncepce nový ředitel.
Ředitelem městské knihovny se od začátku července stal Tomáš Benedikt Zbranek. Na postu vystřídal dlouholetou ředitelku knihovny Ladislavu Hruškovou, která odešla do důchodu. Tomáš Benedikt Zbranek pochází z Českého Těšína, nyní ale žije ve Frýdku-Místku. Vystudoval historii a učitelství v Brně a je čerstvým držitelem doktorátu filosofie, který získal na Slezské univerzitě v Opavě. Učil nejprve na základní škole a poté až do konce letošního června i na místním Gymnáziu Petra Bezruče. Kromě toho také přednáší politologii a moderní dějiny na Vysoké škole humanitně ekonomické v Havířově.
„Chtěl bych navázat na dobrou práci předchozí ředitelky. Ve větší míře bych se rád zaměřil na zajišťování jiných finančních zdrojů než jen od zřizovatele. Reálné vidím například dotační tituly ministerstva kultury,“ pověděl nový ředitel. Možnosti, jak ušetřit, chce hledat i v rámci samotného rozpočtu knihovny. „Zaměřím se také na vnější prezentaci knihovny a další vzdělávání knihovníků,“ upřesnil ředitel. Ujistil, že kulturní akce pořádané knihovnou rozhodně hodlá zachovat a v budoucnu možná i rozšířit.