Vizualizaci nové hokejové haly s pracovním názvem Polárka představil zastupitelům města architekt Aleš Vojtasík z architektonické kanceláře OSA projekt. Nová hala by měla vyrůst v lokalitě, kde se nyní nachází frýdecko–místecká víceúčelová sportovní hala. Situována by měla být severovýchodně od ní, poblíž nájezdu na Hlavní ulici. Stávající víceúčelovou sportovní halu chce město zbourat, protože její rekonstrukce a potažmo i provoz by byly příliš drahé.

Nová sportovní hokejová hala Polárka bude menší – je projektována pro dva tisíce sedících diváků oproti kapacitě víceúčelové sportovní haly, která je zhruba pro 6,5 tisíce sedících diváků. „Hala Polárka bude mít dvě protilehlé tribuny. Větší pro zhruba 1 400 diváků a menší pro 600 diváků,“ vysvětlil architekt Aleš Vojtasík. Hala bude oválného půdorysu a měla by mít čtyři nadzemní podlaží. „Především v ní bude umístěna ledová hokejová plocha. Ve čtvrtém nadzemním podlaží však počítáme i se dvěma kurty pro sálové sporty, jako je badminton, stolní tenis a podobně. V podzemí budou připraveny i prostory, v nichž může vzniknout střelnice,“ popsal architekt.

Kromě samotných sportovních ploch v hale samozřejmě vznikne i potřebné zázemí, jako je rozcvičovna, šatny, sociální zařízení, kanceláře, VIP prostory, zázemí pro technické vybavení, sklady a chybět nebude ani restaurace s průhledy na hrací plochu. „Projekt jsme konzultovali mimo jiné i s místním hokejovým klubem,“ ujistil Aleš Vojtasík. Doplnil, že chladicí technologii bude možné přenést ze stávající haly.

V okolí nové haly by mělo vyrůst 160 parkovacích míst. „Počet těchto míst je daný normou a u 95 procent akcí pořádaných v hale by měl být dostačující. Ve zbývajících pěti procentech, když se parkoviště zaplní, budou moci návštěvníci využívat vzdálenější parkovací plochy pod estakádou, u stadionu TJ Slezan a podobně,“ vysvětlil architekt Vojtasík. Doplnil také několik zajímavostí o venkovním plášti nové haly. „Opláštění haly bude tvořit kovoplastický plášť zavěšený na ocelové konstrukci. Předpokládáme, že plášť bude zdvojený a podsvícený, takže bude možné volit pro různé druhy akcí různé kombinace světel – při bruslařské akci bude možné plášť podsvítit například růžovou barvou, při hokeji modrou a podobně,“ popsal technickou zajímavost Aleš Vojtasík.

Hala nebude samostatně vytápěná, ale speciální plášť ji naopak jí bude naopak poskytovat obrácenou ochranu před venkovní teplotou. Dálkově vytápěno bude jen zázemí a hala bude vybavena vzduchotechnikou. „Jde o zcela jedinečný projekt, podobná hala nikde jinde nestojí,“ ujistil architekt. Dodal, že nová hala s jednoduchým, ale výrazným designem bude jasně vnímatelná a rozpoznatelná, takže může být důstojnou náhradou stávající haly, kterou mnozí vnímají jako architektonicky výrazný symbol města. Náklady na její zbudování by se měly pohybovat kolem dvou set milionů korun.

V lokalitě, kde má nová hokejová hala vyrůst, se počítá i s výstavbou dvoupodlažního obchodně společenského centra s řadou obchodů, restaurací, multikinem a třípodlažním parkovacím domem s téměř 370 parkovacími místy. „Nový zimní stadion by mohlo za peníze získané z prodeje pozemků a budov společnosti Euro Mall FM postavit město,“ uvedl před časem náměstek frýdecko-místecké primátorky Michal Pobucký (ČSSD). Prozatím ale město prodává developerské firmě část lukrativních pozemků mezi víceúčelovou sportovní halou a řekou Ostravicí po přibližně 384 korunách za metr čtvereční. Za 6 064 metrů čtverečních plochy tak developerská firma Euro Mall FM, kterou zastupuje členka její dozorčí rady Iveta Skuherská z Metylovic, městu zaplatí zhruba 2,373 milionu korun. Tento prodej schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.