V sále bašeckého kulturního domu se nadšenci zumby pravidelně scházejí nejenom o čtvrteční podvečeru, ale nyní také v pondělí, zatím vždy v 18 hodin.

Tato pondělní cvičení vede mexický instruktor zumby Juan Manuel Garcia. O tom, že také jeho lekce získávají v Bašce své příznivce, nejlépe svědčí jednoduché počty: prvního pondělní cvičení v rytmu zumby se zúčastnilo osm zájemců, ale následující pondělí jich bylo už téměř třicet.

Manuel Garcia dokonce přislíbil Jaroslavu Šmídovi, předsedovi bašecké kulturní komise, že ukázku svého tanečního umění předvede také na společenském plese obce Bašky, který se uskuteční v lednu letošního roku. Účastníci jeho lekcí o něm většinou tvrdí: „Manuel je temperamentní bomba.“

Jeho asistentka a tlumočnice Zdeňka Řeháková o něm řekla: „Narodil se před devětadvaceti lety v mexickém městě Veracruz. Je manažerem tanečního souboru Conjunto Folklorico Magisterial, ředitelem mezinárodního festivalu Altas Montaňas, držitelem osmi tanečních profilicencí, trénuje ve fitcentru. Rád cestuje, ochutnává místní speciality a je svobodný.

A jelikož prostory bašeckého kulturního domu umožní cvičení i většímu počtu cvičenců, případně se mohou uskutečnit také další hodiny, zájemci se mohou přijít v pondělky podívat a následně získat i další informace.

(fv)