Mezinárodní přehlídky v Třinci se zúčastnilo pět tanečních souborů a čtyři samostatné kapely ze Slovenska a České republiky. Muzikanti si zejména pochvalovali pohodovou atmosféru, která na akci panovala. „Jezdíme sem pravidelně. Dorazili jsme sem individuálně. Moc se nám tu líbí. Během takovýchto přehlídek máte jedinečnou příležitost poznat ostatní soubory,“ ocenil houslista souboru Prespoľan z Brna.

Osmnáctiletý Jakub Trčka z ostravského folklorního souboru Šmykňa byl spokojen i s účastí. „Přišlo sem hodně lidí. Je dobře, že i v dnešní době tento styl hudby a tance někoho zajímá,“ zamyslel se Jakub Trčka.

„Úroveň vystupujících souborů byla dobrá. Musím ovšem upřímně přiznat, že jubilejní třicátý ročník jsme nepřekonali,“ porovnával hlavní pořadatel mezinárodní přehlídky lidových kapel a folklorních souborů Alois Martynek.

Bujaré veselí pokračovalo až do ranních hodin v Mostech u Jablunkova, kde byl na programu Gorolský bál.

„Toho se i letos zúčastnila v kroji starostka Třince Věra Palkovská. Nechyběli i šéfové různých firem. Už jsme několikrát zvali i většinového vlastníka Třineckých železáren Tomáše Chrenka, jenže vždy se omluvil s tím, že tomuto žánru zrovna neholduje, což samozřejmě respektuji. Navíc během víkendu rozjížděl další podnikatelské aktivity,“ uvedl pořadatel Alois Martynek.

Gorolský bál navštívilo i hodně muzikantů z Polska. „Všichni se dobře bavili. Už nyní plánujeme další ročník. Chtěli bychom pozvat i soubor z Francie, který se letos zúčastnit nemohl. V hledáčku máme i další,“ plánoval pořadatel Alois Martynek, kterého trápila jen špatná spolupráce s organizátory jiných plesů v okolí.

„Hodně akcí bylo v jednom termínu, jinak by na přehlídku přišlo ještě více lidí. Je to škoda pro všechny. Pokud by se akce rozptýlily, byl by to přínos pro všechny. Je to jenom o včasné domluvě,“ zamyslel se Martynek.