„V rámci setkání jsme vyhlašovali nejlepší studenty a týmy, jež se účastnili simulační hry na podporu podnikání. Ceny se udělovaly ve třech oblastech podnikatelské činnosti: penziony, reklamní agentury a cestovní kanceláře,“ informoval Michal Banot z Institutu EuroSchola.
„Náplní této akce byl také trénink studentů v oblasti týmové spolupráce formou strategické venkovní hry. Chceme studenty vést k tomu, aby si byli schopni poradit v situacích, které jim kariéra nebo budoucí život přichystá,“ dodal Banot. Na české straně byly pomyslné vavříny pro vítěze uděleny hned třikrát studentům Obchodní akademie ve Frýdku-Místku, a to ve všech kategoriích. Polští studenti byli hodnoceni ve stejných oblastech. Ceny si odnesli zástupci dvou polských škol.
Projekt Business bez hranic bude dále pokračovat optimalizací simulační hry pro následnou podporu výuky ekonomiky a podnikání na středních školách. „Jelikož končíme pilotní fázi testování nového výukového nástroje, byl pro nás důležitý i pohled studentů,“ upřesnil Michal Banot.
„Zakládali jsme různé penziony, cestovní kanceláře a reklamní agentury. Byli jsme na výměnném pobytu v Polsku, kde jsme si vyzkoušeli různé aktivity a soutěže, prezentovali jsme také své firmy. Poznali jsme spoustu nových lidí, získali nové zážitky, měli možnost zjistit, jak to chodí v jiných firmách,“ popsala svou účast v projektu třinecká studentka Michaela Paszová.
Za českou stranu jsou do projektu zapojeny Obchodní akademie Český Těšín, Obchodní akademie Frýdek-Místek a Soukromá třinecká obchodní akademie TRIA. V Polsku se projektu účastní dvě integrované střední školy s ekonomickým zaměřením. Celkem se mezinárodního setkání zúčastnilo 18 studentů z Polska a 19 z České republiky.