„V rámci celého Moravskoslezského kraje dochází k sjednocení systému odbavení cestujících ve veřejné dopravě. Od 9. prosince bude platit také v rámci MHD zdarma. Cestující tedy budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty nebo zaplatí jízdné v hotovosti,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková s tím, že výměnu karet i nahrávání tarifů zajišťuje krajská společnost KODIS.

O čipovou kartu lze zažádat na jakémkoliv dopravním infocentru společnosti KODIS, mimo jiné také v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží Na Poříčí ve Frýdku. Tamní infocentrum má nově prodlouženou provozní dobu, otevřeno je od pondělí do pátku vždy od 7 do 18 hodin. Část lidí si stěžovala na fronty, které se u přepážek tvořily.

O kartu ODIS lze zažádat i přes internet, po registraci a vyplnění potřebných údajů lze zvolit i místo pro doručení vyhotovené karty. Pro aktivaci karty je nutné dostavit se do přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku, kde na kartu nahrají požadovaný roční kupón na MHD zdarma. Poplatek za vydání ODISky činí 130 korun, doba pro vystavení ODISky je 21 dnů.

Utkání 6. kola volejbalové extraligy mužů: Beskydy - Příbram.
Beskydy s Příbramí zabojovaly. Tři body zůstaly doma
Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí prošlo další modernizací.
OBRAZEM: Frýdlantský klášter se mění. Senioři zde mají důstojné bydlení