„Nabídku na vedení humanitární organizaci ADRA jsem pečlivě zvažoval a nakonec ji přijal. Je to pro mě výzva. Ve Frýdku-Místku jsem působil deset let a nastal čas udělat krok dál. Po velmi dobrých zkušenostech spolupráce s místní samosprávou bych rád tuto zkušenost aplikoval v celostátním měřítku," uvedl dosavadní ředitel frýdecko-místecké ADRA Michal Čančík.

„Potenciál pro neziskový sektor vidím zejména v projektech sociální šatník a charitativní obchod, které bych chtěl rozšířit v rámci celé České republiky, přičemž hodlám požádat i velké společnosti o darování přebytků, které by nebyly zneužity a posloužily by dobré věci. Peníze z prodeje těchto věcí by byly opětovně použity na projekty neziskové organizace, mimo jiné i na podporu dobrovolnictví v České republice," doplnil Michal Čančík.

„Michal Čančík založil ve Frýdku-Místku první Dobrovolnické centrum ADRA v České republice. Díky němu se dobrovolnictví dostalo do povědomí našich obyvatel a rozšířilo se i za hranice našeho města a kraje. Postupně tato centra vznikla ve 27 městech," řekla senátorka a bývalá primátorka města Eva Richtrová, která činnost frýdecko-místecké ADRA podporovala od samotného začátku.

Primátor Michal Pobucký ocenil také další z projektů Michala Čančíka, a to sociální šatník, jehož prostřednictvím je poskytována materiální pomoc sociálně potřebným osobám, a charitativní obchod, v němž jsou za bezkonkurenční ceny prodávány věci z druhé ruky, výtěžek je následně použit na podporu dobrovolnických programů. Oba tyto projekty závisí na štědrosti občanů, kteří darují nepotřebné, ale zachovalé věci ve prospěch ostatních.

Novým ředitelem Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku bude od 1. srpna Stanislav Staněk.