“V sobotu 30. září krátce po 9.30 hodin policisté z oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek kontrolovali vozidla na hraničním přechodu Mosty u Jablunkova na Frýdecko-Místecku," uvádí pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

Libušín, Beskydy, Pustevny, třetí výročí otevření, 30. 9. 2023.
VIDEO: Libušín v Beskydech slavil obnovení, křtila se Libušínská slivovica

Takto se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat dodávku cizí státní příslušnosti. "Řidič ale na znamení k zastavení nereflektoval a před policisty začal ujíždět. Poblíž sjezdu na obec Dolní Lomnou na silnici I/11 řidič dodávky přejel do protisměru, kde následně s vozidlem havaroval do svodidel," pokračuje pro Deník mluvčí moravskoslezské policie.

Nelegální migranti ze Sýrie zadržení 19. září 2023 na hraničním přechodu Bumbálka.
Na Frýdecko-Místecku zadrželi sedmnáct Syřanů. Převozce skončil ve vazbě

Když pak policisté dodávku kontrolovali, zjistili, že v nákladovém prostoru se tísní dvacet devět migrantů včetně tří dětí. "V současné době zjišťujeme jejich oprávněnost pobytu na území České republiky," dodala mluvčí policie.