Mikuláš dorazil v sobotu také do Jablunkova. Jeho příchod doprovázel obrovský zájem dětí a rodičů, kteří zcela zaplnili kinosál na radnici. „Do konce listopadu se prodalo kolem dvou set lístků, bohužel sál není nafukovací. Kdyby ještě nějaké děti přišly, asi by se tady už nevešly,“ poznamenala před začátkem akce Jana Skalická z DDM Jablunkov. „Akci dělám zhruba pět let a zájem je stále větší a větší,“ dodala.

Andělské malování. Děti nejdříve absolvovaly andělské malování, se kterým jim pomáhaly studentky Natália Lachová a Kateřina Žukowská. „Jsme tady poprvé a těšíme se,“ prozradila maminka Renáta Trávníčková, která přišla s dvouletou dcerkou Stelou. Její sestra Petra Nowakova slíbila Mikuláše ročnímu Tobiasovi a sedmileté Lindě. „Ona se na to každý rok strašně těší, s ní jsem tady už potřetí. Je to moc pěkná tradice,“ řekla.

Kouzelník Jirka a čertice Berta a Merta si připravili více než hodinový program, v němž nechyběly hry, písničky a čarování. MIkuláš svezl zájemce po parku a okolí.

Za budovou DDM děti po setmění viděly ohňovou show v podání tří mladíků z Vendryně. Uměleckou skupinu Nightfire tvoří šestnáctiletý Daniel Szpyrc a o rok mladší Andrzej Zemene a Marek Czech. Plivání ohně a další efektní triky předvedli při písních kapely Nightwish.

Ve stejných místech se o půl šesté večer objevil i Mikuláš. Se svou družinou přijel na voze taženém koněm. Poté, co všem rozdal dárky, vzal zájemce na projížďku parkem a přilehlými ulicemi. „Měla jsem připravenu i ,sněhovou´ variantu, sehnala jsem dokonce ručně malované sáně, jako z Mrazíka. Ale bohužel tady na Mikuláše ještě nikdy nebyl sníh,“ poznamenala pořadatelka Jana Skalická. S letošním ročníkem však přesto byla velmi spokojena.

Už v pátek byl Mikuláš spatřen také v Bystřici a Milíkově.