Návštěvníci sportovního a relaxačního střediska Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí se mohou těšit na další nabídku služeb.

Po loňském úspěšném otevření velkého saunového světa byla včera do provozu uvedena zcela nová posilovna.

Na zhruba dvou stovkách metrů čtverečních je společně s recepcí, barem a zázemím připraveno jednatřicet moderních posilovacích strojů.

„Nové fitness centrum je určeno prakticky všem generacím, bez ohledu na pohlaví. Reagovali jsme na nejnovější trendy, čemuž zcela jistě odpovídá nejen vybavení, ale také moderní nadčasová architektura celého sálu," prozradil místostarosta města Ivo Hudeček.

Jak dále uvedl, samotné strojové vybavení poslední modelové řady 2012 představovalo investici přes jeden milion korun.

„Kapacita fitness je počítána na maximální hranici deseti cvičenců, či cvičenek. K dispozici budou i kondiční trenéři," doplnil místostarosta Ivo Hudeček.

Jednou z nich je také Martina Tikalová, která už má za sebou bohatou praxi fitness instruktora.

„Jsme tady momentálně dvě trenérky, teprve vytváříme tým," nastínila situaci.

„Budeme se pravidelně střídat a uvádět klienty do nového prostředí. Zájemcům vysvětlíme, jak pracovat na kardiu, případně pomůžeme s tréninkem. Počítáme však, že později tuto práci budou vykonávat osobní trenéři," řekla Martina Tikalová.

Relaxačním centrem Kotelna, které spravuje město, prošlo v loňském roce přes šedesát tisíc návštěvníků. Po deseti letech provozu, kdy byly celosezónně nabízeny služby, nyní začalo centrum postupně procházet omlazovací kúrou.

„Kotelna zahájila provoz jako centrum nabízející celý komplex sportovních a relaxačních služeb od moderního wellness přes squash, tenis, beach voleyball, spinning, solárium až třeba po cvičení seniorů či maminek s dětmi. Centrum si za tu dobu získalo velkou oblibu. Kromě obyvatel Frýdlantu nad Ostravicí se sem po celý rok sjíždějí návštěvníci Beskyd, lidé z celého mikroregionu, ale i spádové oblasti Frýdeckomístecka a Ostravska. V blízké budoucnosti plánujeme dokončit i další projekty. Základem u takových to projektů je udržet ekonomiku a striktně vycházet z vyrovnaného rozpočtu," uzavřel místostarosta.