Ve Frýdku-Místku na 11. základní škole, kde má Kenny své centrum, se jen za jedno odpoledne při první poprázdninové lekci v bazénu vystřídala se svými rodiči více než stovka dětí, z nichž mnozí přijíždějí ze širokého okolí. Nyní, kdy je po celý měsíc uzavřený aquapark na Olešné z důvodu plánované odstávky, zdejší bazén doslova praská ve švech.

„Už jsme se oba moc těšili,“ říká maminka ročního Davídka. Plavat spolu začali od jeho čtyř měsíců. „Naučila jsem se kvůli němu i potápět,“ směje se maminka Vlaďka Baštová z Lučiny.

Poprvé si vyzkoušela bazén i šestiměsíční Agátka Mitregová. „Před prázdninami jsme chodily na plavání ve vaničkách a moc se nám to líbilo. Nyní už jsme začaly i v bazénu. Agátka je plaváček. Jsem moc ráda, že tady něco takového existuje,“ říká maminka. Instruktorky i rodiče se shodují na tom, že většina kojenců a batolat se vody vůbec nebojí. „Dětem se ve vodní říši otevírají možnosti, které podporují jejich zdravý vývoj,“ tvrdí lékařka Silvie Kochová, která chodí do Kenny pravidelně plavat se svými třemi dětmi.

Město Frýdek-Místek bylo po Třinci teprve druhé v republice, kde se začalo s kojeneckým plaváním podle metodiky Evy Kiedroňové, kterou dones uznává celý svět. „Zájem rodičů je stále velký a řada z nich k nám chodí se svými dětmi už několik let. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám podařilo získat tak, jak má například Třinec, větší prostory, které by byly skutečným Přístavem dětství a zázemím pro celé rodiny, aby si u nás mohly posedět, pohrát a vyměnit si s ostatními maminkami poznatky a zkušenosti,“ posteskla si vedoucí centra Lenka Kouláková.

Zajímavou novinkou budou od října kurzy znakové řeči pro batolata Baby Signs®, které maminkám umožní pomocí znaků navázat komunikaci s dítětem ještě dříve, než se naučí mluvit. Ty budou součástí všech kurzů plavání a cvičení a Baby club Kenny na ně získal jako jediný v republice dvouletou exkluzivní smlouvu. „Maminky již o tom hodně slyšely a denně už se ptají, kdy začneme,“ shodují se instruktorky.

Novinkou budou také vzdělávací čtyřicetihodinové kurzy pro maminky, v nichž si mohou zdarma rozšířit svou kvalifikaci například při práci s počítačem, základech moderní administrativy, podnikání, komunikaci a managementu, ale i jako odborná chůva či vychovatelka. Jejich absolvování jim může usnadnit po návratu z rodičovské dovolené vstup na trh práce. Na realizaci těchto projektů získal Baby club Kenny v rámci operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost dotaci z prostředků Evropské Unie.

JITKA HRIVŇÁKOVÁ