Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přijela do regionu na pozvání jablunkovského senátora Petra Gawlase.

„Ráno jsme se byli podívat na provozech v Třineckých železárnách, jako jsou vysoké pece a válcovny. Takže jsme paní ministryni seznámili s těžkými provozy, které jsou vysoce zasaženy teplem, hlukem a negativními vlivy. Bavili jsme se i o případných předčasných odchodech do důchodu u hutníků," shrnul Petr Gawlas.

Podle ministryně nyní resort detailně zjišťuje, jak to je se zohledněním různě náročných profesí v evropských zemích. „Výsledky ještě nemáme k dispozici, zatím máme jen poznatky o tom, kde se zohledňuje to, že je někdo horník, případně jiné profese," prohlásila ministryně s tím, že studií by se měla komplexně zabývat i důchodová komise.

Dodala, že minulý týden se na jednání vlády v Ostravě odehrála velká debata k předčasným odchodům do důchodu u hlubinných horníků. Dříve přitom do těchto kategorií patřili i hutníci.

Více se dočtete ve středečním tištěném vydání Deníku.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová debatovala v Jablunkově-Bělé se senátorem Petrem Gawlasem a zástupci kontaktních pracovišť úřadu práce v regionu.