Do finále, které se bude konat 31. března ve Zlíně, prošla z celkem 255 vysokoškolaček z celé České republiky, které poslaly přihlášku a zúčastnily se castingu v Praze nebo ve Zlíně.

„Na castinzích bylo prvním úkolem zvládnout vědomostně-inteligenční test. Realizační tým připravil čtyři rozdílné verze, dvě z toho byly použity pro casting v Praze a dvě verze čekaly na dívky ve Zlíně,“ řekla jedna z manažerek projektu Hana Pavlínová. „Porota dívky svědomitě ohodnotila prostřednictvím přehlídky ve společenských šatech, rozhovoru a promenády v plavkách.“

Třiadvacetiletá Bohdana Kopciová se do soutěže přihlásila, aby získala nové a zajímavé zkušenosti. A co si o ní myslí? „Je to velmi dobrý nápad. Líbí se mi, že se tato soutěž zaměřuje i na inteligenci dívek,“ uvedla.

Projekt Miss Academia ČR připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. „Letošní ročník se nese v duchu antiky. Chceme tím ukázat, že antika ctila přirozenou krásu, ale také intelekt a moudrost,“ řekla další z manažerek Eva Krutáková.

Podrobnosti a jména všech deseti finalistek na www.missacademia.cz.