Miss Šantovka se v prostorách nákupního centra konala v rámci programu Fashion Days. Dívky usilující o prestižní korunky měly nabitý program. Veřejnost a zvláště její mužská polovina, si nejvíce užívala promenádu v plavkách. Tam nejvíce zaujala Jana Šprtelová, která získala korunku za Miss Bikiny 2022. Další předem neavizovanou korunku si mohla vplést do vlasů Sára Nejedlá, která se stala Miss Sympatie 2022.

Královnou se ale stala Julie. Nervozita a očekávání na finální ortel poroty vykouzlil nejzářivější úsměv na tváři dvaadvacetileté Julie Hojdyszové z Frýdku - Místku, která se stala historicky druhou Miss Šantovka. Na pomyslných stupních vítězů stanuly jako I. vicemiss osmnáctiletá Simona Machorková a II. vicemiss šestnáctiletá Nela Balášová z Olomouce.

Soutěžily i menší slečny. Vedle hlavní soutěže, se rozdávaly korunky i v kategorii Miss junior Šantovka 2022. Prvenství si odnesla Aneta Glenbeková, šerpu I. vicemiss obdržela Sofie Králová a bronzovou pozici a titul II. vicemiss patří Agátě Klusáčkové.