O problémech s parkovacími místy v této lokalitě zastupitelé vědí. Zaznělo to i během jejich úterního zasedání. Na stole leží idea s třinácti parkovacími místy včetně jednoho stání pro tělesně postižené.

„Potřeby lidí žijících na zmíněném sídlišti se za poslední desítky let změnily. A důvodem je i generační výměna obyvatel. Dřívější místa pro zahrádky se tak postupně mění na dětská hřiště a možná i zmíněné parkoviště,“ řekl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Vše by se mělo projednat s majiteli bytů, v jejichž ulici má parkoviště stát. Ať známe jejich názor,“ předeslal zastupitel Vladislav Matýsek.

Jedno je totiž jisté již nyní – nové parkoviště by nebylo majetkem nájemníků sídliště, ale veřejným, čili by na něm lidově řečeno mohl parkovat, kdo by chtěl.

Což by mohli využívat například návštěvníci sousedního hřbitova, nebo turisté vyrážející z tohoto místa do okolních hor. Na přetřes přišla i myšlenka postavení parkoviště na druhé straně silnice právě u nového hřbitova, které by mohlo sloužit i lidem žijícím na sídlišti.

„Když už se o tom bavíme, tak u hlavní silnice směrem na Lomnou bychom měli uvažovat i o bezpečnosti. Vždyť někdy je problém přejít cestu. Určitě stojí za zvážení vybudování přechodu pro chodce,“ zamyslel se zastupitel Petr Sagitarius.

Ovšem nyní se řeší parkování na sídlišti. Výsledek z jednání? Parkoviště se určitě nebude stavět v letošním roce a svou váhu pro případnou stavbu budou mít v daném místě žijící lidé.

Zastupitelé města při hlasování neschválili doporučení pro zařazení projektové dokumentace na parkoviště na Aleji míru do rozpočtu města na rok 2019.