„Takové cvičení se mi líbí, je to i sranda," řekl Deníku dvanáctiletý Jakub Linha z Frýdku-Místku. „Hlavně se mně líbilo, že jsme se ulili ze třetí hodiny, takže nám odpadla matematika," dodal žák, který zauvažoval i nad tím, jak by se zachoval, kdyby šlo o skutečný požár.

„Záleží, kde bych zrovna byl, ale určitě bych rychle utekl. Ve škole je několik únikových východů, které se v případě nebezpečí používají. Vím přesně, který východ bych měl použít," doplnil Jakub Linha.

Zadýmené prostory školy se během evakuace líbily jedenáctiletému Dominikovi Brojačovi. „To se mi líbilo moc, ale strach jsem neměl. Kdyby ale taková evakuace probíhala ve tmě, možná bych nějaké obavy měl," dodal Dominik Brojač, který ví, jak se při podobném nebezpečí zachovat. Naopak první zkušenost se cvičnou evakuaci měl dvanáctiletý Marcel Gaj z Bašky.

„Abych se přiznal, tak něco podobného jsem ještě nezažil. Jinak teoreticky vím, jak se při podobných situacích zachovat. Hlavně nesmíme podléhat panice, musíme mít chladnou hlavu," řekl Marcel Gaj.

„Ve středu se jednalo o cvičnou evakuaci školy pro případ, že by někdy došlo k opravdovému požáru. Součástí této evakuace bylo i cvičení frýdecko-místeckého hasičského záchranného sboru. Toto cvičení tak bylo předem naplánováno, byla dána určitá osnova," řekl ředitel 6. ZŠ Lukáš Synek s tím, že byl dán i počet raněných či pohřešovaných žáků.

„Spojovací prostor mezi budovami pak byl v 10 hodin zakouřen, následně byl vyhlášen požární poplach a přivolání hasiči," uzavřel ředitel školy.