Jen šestadvacátý ročník oblíbeného folklórního festivalu letos nenese název „Mezinárodní“, nýbrž „Městský“. Podle organizační vedoucí zpěváků a tanečníků frýdeckomístecké Ostravičky Radany Polachové za přejmenování může ještě situace kolem covidu.

„V době jeho příprav jsme totiž vůbec nepředpokládali, že by se povedlo přizvat i zahraniční hosty. Ale nakonec se to podařilo,“ říká Polachová.

Folklórní festival se každopádně vrací po pětadvaceti ročnících a dvouleté pauze (v dalších letech se má prezentovat opět jako „Mezinárodní“).

Kontrolní den na stavbě obchvatu s ministrem dopravy a generální ředitel ŘSD, 6. května 2022 ve Frýdku-Místku.
ŘSD otevře část dálnice D48 u Frýdku-Místku, první úsek zprovozní koncem června

Pořadatelé – podporovaní městem, jež ve folklórní přehlídce písní, tanců a krojů spatřuje stálici frýdeckomístecké festivalové scény – pamatují i na nepřízeň počasí. „V tom případě se přesouváme do haly Polárka,“ uvádí Polachová.

Páteční program Roztančeného náměstí bude do 15:30, vystoupí Ostravička, Ostravica, Mladosť, Vladislavia, Valašský vojvoda, Fogaš, Zbójnicek, Orgonina. Další den se začíná už v 10 hodin, účinkují mj. Rozmarýnka, Vonička, Slezánek, Trnka, Ševčík, Světlovánek, Gaudeamus VŠE Praha…„Na páteční i sobotní večer je připravena lidová veselice,“ vzkazují organizátoři.