Do demolice se pustí profesionální hasiči z Hlučína, kteří tuto akci pojmou zároveň i jako výcvik. „Tím ušetříme nějakou částku,“ nastínila starosta Jablunkova Jiří Hamrozi. V současné době se jablunkovští hasiči přestěhovali do zemědělské školy.

„Plechový hangár, který bude sloužit jako garáže, zateplíme, aby v zimě nemrzla voda v cisterně. V době výjezdu hasičům výjezd usnadní městská policie, protože hasiči budou využívat jednosměrnou ulici, dodal starosta.

Důstojné zázemí najdou v nových prostorách i zdravotníci. „Ti sídlí v nevyhovujících podmínkách s jednou garáží pro sanitku. Rovněž městská policie, která má nyní zázemí v suterénu městského úřadu, bude mít pohodlnější podmínky pro práci,“ vypočetl Hamrozi.

Stavba centra přijde na 40 milionů korun, Jablunkov si ale pomůže dotaci 18 milionů korun z Moravskoslezského kraje, ministerstva vnitra 4,5 milionu korun. „Tím, že jsme uspěli s dotaci na ministerstvu vnitra, nám kraj ještě navíc přidal 2,25 milionu korun,“ dodal na závěr starosta. Integrované výjezdové centrum má být hotovo má být na konci roku 2019.