„Důvod je prostý dostal jsem nabídku ze soukromého sektoru a po deseti letech ve vedení města, to znamená, že po osmi letech v radě města a dvou letech místostarostování, odcházím do soukromé sféry. Vnímám to tak, že něco pěkné, dobré končí a něco začíná. Taky je to příležitost pro další lidi, kteří se mohou realizovat právě ve vedení našeho města," řekl s poděkováním koalici Trojka, který rezignoval i na členství ve výboru pro strategický rozvoj města a komisích pro výchovu a vzdělávání a pro kulturu a sport. V zastupitelstvu jej nahradí Petra Kwaczková, v radě Wiesław Wania, oba rovněž z KDU-ČSL.

Trojkovy kompetence převezmou zbylí místostarostové úsek ekonomiky, správy majetku města a životního prostředí svěřili zastupitelé do rukou Iva Kalety, Radim Kozlovský se zase postará o úkoly z oborů školství, kultury a sociálních věcí.

„Práce nám všem přibyla, ale jakékoli jiné řešení by bylo komplikovanější a pro město horší. Berme to tak, že to budeme mít složitější, ale co se dá dělat?" řekla Deníku starostka hutnického města Věra Palkovská, která se na rozdíl od zastupitelů zprávu o rezignaci dozvěděla asi o dva týdny dříve.

„Překvapilo mě to. Je to osobní rozhodnutí, které respektuji. Nicméně naše vztahy byly vždy dobré a korektní, máme za sebou kus společné práce. Přeji panu Trojkovi do budoucna vše dobré," dodala starostka.

Onou firmou ze soukromého sektoru, kam Trojka zamířil, je společnost Nehlsen Třinec. Tam nyní působí jako jednatel. Půda dříve poloměstské firmy není pro bývalého místostarostu neznámá. Jako jednatel v ní ještě nedávno zastupoval Třinec, tedy do doby, než se město zbavilo svého polovičního podílu.

„V té době za to nedostával žádnou finanční odměnu, protože odpadové hospodářství měl ve své gesci," vysvětlila starostka hutnického města.