Zájemců o tyto bojové sporty přišlo hodně, o čemž svědčily téměř do posledního místa zaplněné lavičky zdejší tělocvičny. „Přišla jsem tady hlavně proto, abych se podívala na svou třináctiletou neteř Dominiku Šubovou, která se věnuje taewon-do. Protože i moje dcera by to chtěla zkusit, chtěla jsem vidět, co by ji čekalo, pokud bych s tím souhlasila,“ pousmála se Marcela Weissmannová z Frýdku-Místku.

Během přehlídky oddílů, které působí ve městě a jeho okolí, přišla před šestnáctou hodinou řada na hlavní hřeb programu, kterým bylo vystoupení zahraničního mistra Sensei Michele Quaranta. „Bylo to vůbec poprvé, co na slavnostech bojových umění vystoupila hvězda takového formátu. Michele Quaranta je jedním z mála nejaponců, který má pověření k výuce aikida od japonské asociace. V roce 1977 se setkal s japonským učitelem aikida Masatomi Ikedou a od roku 1985 byl jeho přímým žákem. Jako asistent s ním cestoval na stáže, které Ikeda vedl prakticky po celé Evropě. Začátkem devadesátých let Ikeda sensei svěřil Quarantovi zodpovědnost za technický rozvoj systému vyučovaní Aikido v dalších zemích, kam už sám nemohl cestovat osobně,“ prozradil zástupce pořadatelské organizace CBU Satori Radek Novotný s tím, že se jednalo hlavně o země střední a východní Evropy. K jeho povinnostem tak přibylo Slovensko, Chorvatsko, krajiny bývalé Jugoslávie – Srbsko a Černá Hora a později i Polsko.

Diváci se také dobře bavili při vystoupení dětí a dospělých z oddílů, které jim předvedly nejen aikido, judo, ju-jitsu, kendo, chan shaolin si kung fu, taekwon-do ITF i WTF, sambo, grappling, thajský box , ale také jógu. Akci uspořádala nezisková organizace CBU Satori ve spolupráci s oddílem Aikido SKP Ostrava, Teakwon-do ITF Frýdek-Místek a statutárním městem Frýdek-Místek.