V kategorii mladší se zúčastnilo devatenáct družstev z šestnácti Sborů dobrovolných hasičů (SDH) a v kategorii starší soutěžilo dvacet osm družstev z dvaceti pěti SDH.

Mladí hasiči soutěžili v hadicové a uzlové štafetě, byl také připraven doprovodný program. Účastníci soutěže měli možnost se seznámit s hasičskou technikou a také projít polygonem. Jsou to cvičné prostory pro profesionální hasiče, kde se simuluje průchod hořícím a zadýmeným omezeným prostorem plný různorodých překážek. Polygonem se prochází „v plné zbroji“, se kterou hasiči v případě požáru zasahují.

V uzlové štafetě se vázalo pět předem stanovených uzlů – tesařský uzel, plochá spojka, zkracovačka, lodní smyčka a úvaz na proudnici. Každý soutěžící si vylosoval uzel, který následně uvázal. Rovněž v hadicové štafetě bylo úkolem spojit a rozpojit spojky hasičských hadic, obě disciplíny byly plněny štafetovým způsobem, zaznamenával se dosažený čas, který může být zatížen trestnými body za nesprávné splnění zadaného úkolu.

Výsledky

Uzlová štafeta – starší:

1. Kunčice pod Ondřejníkem A

2. Nová Ves

3. Kunčice pod Ondřejníkem B.

Mladší:

1. Lučina

2. Lískovec A

3. Frýdek.

Hadicová štafeta – starší:

1. Nová Ves

2. Bruzovice

3. Lučina

Mladší:

1. Kunčice pod Ondřejníkem

2. Oprechtice

3. Bruzovice

Výsledky se přičítají k podzimnímu Závodu požárnické všestrannosti. Na jaře kolektivy mladých hasičů ještě čekají disciplíny požárního útoku s vodou a CTIF, štafeta požárních dvojic, štafeta 4×60 metrů a štafeta CTIF. Vítěz hry Plamen 2009 bude znám 30. května, ten pak bude reprezentovat Frýdek-Místek v krajském kole v Novém Jičíně. (rad)